Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Jak wybrać odpowiednią trumnę?

Znalezienie właściwej trumny w momencie, gdy jesteśmy zrozpaczeni po stracie bliskiej osoby nie należy do najłatwiejszych zadań. Wiąże się to zwłaszcza z tym względem, że na rynku mnóstwo jest wielorakich modeli i jeszcze więcej tworzyw, czy elementów dekoracyjnych spośród których możemy wybierać. W tak ciężkim czasie warto jednak mieć już w zanadrzu gotowe rozwiązanie. Dlatego też z myślą o wszystkich niezorientowanych w tematyce szeroko rozumianej branży funeralnej, przygotowaliśmy niniejszy poradnik poświęcony odpowiedniemu wyborowi trumny.

Indywidualne cechy

Zakup trumny dla bliskiego zmarłego obowiązkowo powinno uwzględniać cechy personalne tejże osoby. Mowa tu chociażby o wadze i wzroście chowanej w ceremonii pogrzebowej osoby. Trumna nie powinna być ani za mała, ani przesadnie duża. W końcu ma ona stanowić miejsce wiecznego spoczynku, co przesądzać powinno zwłaszcza o jej idealnym dostosowaniu konkretnie do wyglądu sylwetki i rodzaju figury zmarłego. Doświadczone zakłady funeralne takie jak przykładowo znana marka Jakubisiak, proponują klientom indywidualne zamówienia na trumny. To wiąże się ze specjalnym wykonaniem wybranego modelu, uwzględniając przy tym płeć, przedział wiekowy, ciężar ciała oraz wysokość zmarłego.

Tworzywo i dodatki

Trumna musi być elegancka i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jest ona miejscem wiecznego spoczywania ciała bliskiej nam osoby, dlatego niewątpliwie powinna być zrobiona precyzyjnie, starannie i skrupulatnie. Istotny jest zarówno sam projekt, jak także i materiał z jakiego będzie ona wykonana. Pięknie prezentują się na przykład klasyczne trumny ze szlachetnego drewna, na przykład olchowego, bukowego, dębowego czy sosnowego. Co więcej, zamawiający ma ogromny wybór w zakresie zarówno kolorystyki, jak i zdobień i wykończeni tego typu modeli trumien. Na pewno warto rozważyć ozdobne okucia, a także metalowe warianty, które są bardzo reprezentacyjne i przy tym efektowne. Dodatkowo, to wyroby bardzo wytrzymałe i trwałe a bez wątpienia solidniejsze niż te zrobione z estetycznego, ale jednak słabszego jakościowo drewna. Ponadto, nie da się ukryć, że trumny robione z metalu są po prostu ekskluzywne.

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider