piątek, 22 września, 2023
Polecamy

Jak zwiększyć szansę na kredyt gotówkowy dla młodych?

Będąc młodą osobą ciężko jest kupić własne mieszkania czy samochód za gotówkę, a nie każdy chce czekać kilka czy kilkanaście lat, by na to oszczędzić. Rozwiązaniem są więc kredyty, dzięki którym można sfinansować nawet sporą inwestycję. Banki sprawdzają przede wszystkim zdolność kredytową osób starających się o pożyczenie pieniędzy, a nie ich wiek. Warto więc wiedzieć, co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego. Poznaj kilka sposobów!

Kredyt gotówkowy dla młodych – jakie są wymagania?

Tak naprawdę, zaciągając kredyt gotówkowy nie jest najważniejsze to, ile masz lat, ale jak wysokie i stabilne są twoje zarobki. Banki chętnie udzielają kredyty gotówkowe, ale ważna jest dobra historia kredytowa, czyli to czy dotychczasowe zobowiązania spłacałeś regularnie. Wymagań do wzięcia kredytu nie ma wiele, natomiast niestety nie każdej osobie uda się go dostać. Przede wszystkim należy:

  • być pełnoletnim,
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
  • posiadać odpowiednią zdolność kredytową,
  • pozytywnie przejść w bazach takich jak np. BIK,
  • posiadać stałe źródło dochodu.

Jeśli spełnisz te warunki, nie powinno być problemu z pozytywną decyzją kredytową. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, a potem przelew pieniędzy na twoje konto. Cała procedura nie trwa zwykle dłużej niż 2-3 dni robocze.

Jak zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego przez młodych?

Choć kredyty gotówkowe są szeroko dostępne i najczęściej ich otrzymanie nie stanowi problemu, warto wiedzieć, jak przygotować się do takiego kroku. Warto uporządkować kilka kwestii przed wizytą w banku, by mieć pewność, że otrzymasz kredyt w pożądanej wysokości. Co można zatem zrobić, by zwiększyć swoje szanse na kredyt?

  • Spłać wszystkie karty kredytowe, debety oraz zobowiązania pozabankowe, jeśli korzystałeś z takich rozwiązań. Dzięki temu będziesz dla banku wiarygodnym klientem, który nie miał problemów ze spłacaniem poprzednich zobowiązań, więc i z kolejnym kredytem nie powinien mieć.
  • Rozważ przeniesienie finansów do banku, w którym chcesz zaciągnąć kredyt. Możesz przenieść tam na przykład swoje wynagrodzenie albo założyć konto oszczędnościowe. Dzięki temu bank będzie miał dostęp do twojego rachunku na bieżąco, co skutkuje szybszym podejmowaniem decyzji. Co więcej, może zaproponuje ci również korzystniejsze warunki kredytowania.
  • Zastanów się nad wzięciem kredytu razem z partnerem. Dzięki temu może wzrosnąć wasza zdolność kredytowa i zwiększą się szanse na wyższą kwotę kredytu.

Gdzie szukać korzystnego kredytu dla młodych?

Pierwszy kredyt dla młodych to bez wątpienia bardzo ważne doświadczenie finansowe. Warto dobrze go przemyśleć i porównać różne oferty. Kredyty mogą znacząco różnić się oprocentowaniem, nawet w obrębie tej samej kwoty. Gdzie zatem szukać korzystnych warunków? Najwygodniej jest sprawdzić to poprzez porównywarki internetowe. To wygodne narzędzia, dzięki którym oszczędza się czas potrzebny na zbadanie rynku pożyczek. Wystarczy wejść na stronę, na której znajdują się takie rankingi i przejrzeć zestawienie ofert z różnych banków. Dzięki temu można uniknąć wzięcia kredytu drogiego, niekorzystnego i z wysokim oprocentowaniem!