Kontenery biurowe – do czego służą i jakie są ich zalety?

Zapewnienie pracownikom przestrzeni do pracy wydaje się bardzo trudnym do zrealizowania przedsięwzięciem. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach biura można postawić praktycznie w dowolnym miejscu i dodatkowo w wyjątkowo krótkim czasie. Wszystko to jest możliwe dzięki kontenerom biurowym. Jakie są zalety tego typu konstrukcji? Wszystko, co warto wiedzieć na temat kontenerów biurowych, zdradzamy w poniższym artykule.

Czym są kontenery biurowe?

Kontenery biurowe to określenie dla modułowych konstrukcji produkowanych z użyciem nowoczesnych technologii. Są to obiekty w pełni samodzielne i samowystarczalne, które są zaopatrzone w instalacje elektryczną i grzewczą.

W przypadku, gdy firma potrzebuje zadysponować biuro w możliwie najkrótszym czasie, kontener biurowy z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Kontener biurowy może być postawiony w błyskawicznym tempie.

Kontenery mogą być ze sobą zestawiane pionowo i poziomo, a zatem możemy uzyskać powierzchnię biurową o dowolnej wielkości. Do postawienia takiego kontenera nie trzeba przeprowadzać zaawansowanych robót budowlanych – można go posadowić na działce bez realizowania robót ziemnych, stawiania rusztowań czy betonowania.

Jakie są zalety kontenerów biurowych?

Do grona najważniejszych zalet kontenerów biurowych zalicza się przede wszystkim ich bardzo wysoka wytrzymałość – zarówno jeśli chodzi o odporność na warunki atmosferyczne jak i wszelkiego rodzaju uszkodzenia. 

Zaletą kontenerów biurowych jest także cena – koszt postawienia kontenera biurowego jest zdecydowanie niższy niż zakup bądź wynajem w perspektywie długoterminowej. Nie sposób nie wspomnieć również o bardzo wysokiej funkcjonalności tego rodzaju konstrukcji. Profesjonalne firmy stosują w kontenerach biurowych izolację wysokiej klasy oraz szereg izolacji, dzięki czemu pracownicy mają zapewnione komfortowe warunki. Cechą kontenerów biurowych jest także pełna mobilność – można je przewozić w zależności od potrzeb w dowolnie wybrane miejsce. 

Należy także zdawać sobie sprawę z tego, że postawienie tradycyjnego budynku oznacza nie tylko dłuższy czas realizacji, ale także wiąże się z wieloma formalnościami w związku z uzyskiwaniem zezwoleń czy sporządzaniem projektu obiektu. W przypadku kontenera biurowego tego typu problemy nie występują – wystarczy, że podłączymy go do sieci energetycznej, a następnie zadbamy o jego wyposażenie.

Kiedy warto zdecydować się na postawienie kontenera biurowego?

Kontenery biurowe stawiane są najczęściej na placach budów – wówczas mieści się tam biuro kierownika budowy oraz najważniejszych pracowników administracyjnych. Liczba możliwości na wykorzystanie kontenerów biurowych jest jednak zdecydowanie większa.

Mogą one z powodzeniem być wykorzystywane jako standardowe biura dla firm, którym zależy na maksymalnym ograniczeniu kosztów. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością środków. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje także kontenery w charakterze sklepów, placówek gastronomicznych czy magazynów.

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!