Markizy vs pergole tarasowe – co warto wybrać?

pergole tarasowe

Czy podczas planowania zabudowy tarasu będziemy mieli poważne dylematy? Oczywiście najważniejsza w takiej przestrzeni będzie prezencja. To właśnie na design będziemy zwracali największą uwagę, a na pewno warto zastanowić się tu nad zadaszeniem. Musi być praktyczne, ale także gwarantować estetykę.

Na jakie zadaszenie się zdecydować?

Jeżeli już przymierzamy się do remontu naszego tarasu, to oczywiście będziemy tu chcieli przeanalizować wiele różnych kwestii. Na pewno w takiej sytuacji musimy zastanowić się nad ofertami najbardziej praktycznymi i powszechnymi z uwagi na design. W ostatnich latach polscy konsumenci stali się zresztą bardzo dobrymi specjalistami, jeżeli chodzi o wybieranie różnych produktów budowlanych albo konstrukcji dedykowanych na tarasy. Niejednokrotnie też będziemy się zastanawiać nad tym, czy lepiej wybrać pergole tarasowe, czy też może markizy. Dylemat rzeczywiście jest poważny, ponieważ dostępne mamy bardzo różne artykuły pochodzące od różnych producentów. Przede wszystkim należy zauważyć, że obydwa rozwiązania będą niezwykle popularne na terenie naszego kraju. Aby jednak dokonać racjonalnego i świadomego wyboru, musimy wiedzieć, czym będą się charakteryzowały te obydwie propozycje. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że markiza będzie nas chronić głównie przed słońcem, a jeżeli chodzi o pergolę, to w grę wchodzą tu czynniki atmosferyczne takie na przykład jak deszcz. Poza tym pergole tarasowe są ustawione na solidnych i stabilnych konstrukcjach. Dzięki temu mamy gwarantowane bezpieczeństwo użytkowania. Są one nieprzemakalne i będą występowały w bardzo różnych wariantach kolorystycznych. W konsekwencji materiały dostępne w różnych barwach zagwarantują nam perfekcyjną ozdobę w każdym domu.

Jakie główne atuty posiadają pergole tarasowe?

Jeżeli więc zainteresowały nas pergole, to będziemy mieć pewność funkcjonalnego zadaszenia tarasowego. Na pewno ogromnym atutem cenionym przez bardzo dużą ilość klientów jest nowoczesny wygląd. Mamy gwarantowane w sklepach oferowanych przez producentów najróżniejsze pergole przyścienne, które będą powiększać przestrzeń domową, ale także wolnostojące. To ostatnie rozwiązanie zapewnia nam oddzielny pawilon. Poza tym pergole są dostępne również z ruchomym zadaszeniem. Jest ono bardzo podobne do żaluzji. W ten sposób możemy swobodnie regulować kąt padania promieni słonecznych, co w bardzo słoneczny dzień jest rzeczywiście kwestią bardzo ważną. Tego typu artykuły w konsekwencji bardzo dobrze będą się sprawdzały w tradycyjnych, ale także bardzo nowoczesnych domach. Wystarczy więc w odpowiedni sposób dopasować kolor, a dzięki temu zagwarantujemy sobie wyjątkową i praktyczną ozdobę tarasu. Zawsze będziemy chronieni przed słońcem, ale także przed deszczem.

Co jest praktycznego w markizach tarasowych?

Sporą popularnością też właśnie jak wspomnieliśmy, cieszą się markizy tarasowe, które są artykułami montowanymi bezpośrednio do budynku. Możemy je więc przytwierdzić do ściany, ale także do sufitu lub do krokwi. Markiza będzie nas zabezpieczać przed lekką mżawką, ale niestety, gdy pojawi się duży deszcz, to może zacząć przemakać. Atutem jest tutaj swoboda rozwijania. Markizę można bowiem dowolnie rozwinąć w całości albo też możemy zatrzymać się w dowolnym momencie w trakcie rozwijania. To, co klienci przede wszystkim będą cenić w przypadku markizy, to jej wyjątkowy charakter dekoracyjny. Tego typu wyroby są wykonywane z bardzo dobrej jakości tkanin. Te ostatnie są pokryte teflonem i odporne na pleśń i kurz, a także promienie ultrafioletowe.

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *