Monohydrat kreatyny – najlepsza droga do wymarzonej sylwetki?

Kulturyści oraz pasjonaci ćwiczeń siłowych doskonale wiedzą, że samo podnoszenie ciężarów nie wystarczy, aby wypracować imponującą muskulaturę. Równie ważnym czynnikiem okazuje się odpowiednia dieta i suplementacja. Jedną z najpopularniejszych form wsparcia sportowca jest monohydrat kreatyny — dowiedz się, jakie efekty daje regularne zażywanie tego związku.

Czym charakteryzuje się monohydrat kreatyny?

Kreatyna jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Za jej produkcję odpowiada wątroba, jednak proces powstawania tego związku trwa bardzo długo. Z tego powodu sportowcy, którym zależy na szybkim zbudowaniu masy mięśniowej, decydują się na wsparcie z zewnątrz. Jadłospis osób aktywnych fizycznie powinien zawierać dużo czerwonego mięsa — występuje w nim najwięcej związku odpowiedzialnego za budowę mięśni. Należy jednak pamiętać, że sama dieta zazwyczaj nie przynosi spektakularnych efektów. Najpopularniejszym środkiem zażywanym przez kulturystów jest monohydrat kreatyny, który powstaje na skutek połączenia się cząsteczek wody i związku wytwarzanego w wątrobie. Suplement diety został wielokrotnie przebadany, dzięki czemu wiadomo, że jest zupełnie bezpieczny dla zdrowia.

Działanie monohydratu kreatyny

Monohydrat kreatyny podwyższa stężenie cząsteczek ATP. To one odpowiadają za przyspieszoną budowę tkanki mięśniowej. Bezpieczny suplement diety pobudza syntezę czynnika wzrostu IGF-1, który także kształtuje sylwetkę. Monohydrat kreatyny zawiera substancję poprawiającą wydolność, dzięki czemu przeprowadzane treningi mogą być dłuższe i bardziej intensywne, a to pozytywnie przekłada się na osiągane efekty. Regularna suplementacja wspiera odbudowę tkanek poprzez usuwanie zalegającego w mięśniach kwasu mlekowego. Monohydrat kreatyny sprawi, że sportowiec szybciej dojdzie do siebie po wykonaniu ciężkiej jednostki treningowej, a ból pojawiający się po wysiłku fizycznym będzie mniejszy, niż zazwyczaj.

Jakie efekty daje regularne stosowanie monohydratu kreatyny?

Regularne przyjmowanie monohydratu kreatyny pozytywnie wpłynie na przyrost masy mięśniowej i poprawi wyniki osiągane podczas testów siłowych. Efekty stosowania tego związku zauważą osoby planujące poprawić swoją wydolność oraz sprawność — organizm, który szybciej regeneruje się po treningu, jest gotowy do podejmowania większego wysiłku. Monohydrat kreatyny można przyjmować regularnie lub skupiać się na fazie nasycenia. Polega ona na zażywaniu wyższych dawek suplementu przez kilka dni, a następnie porcje zostają zmniejszone. Bez względu na obrany schemat należy pamiętać, że organizm potrzebuje kilku tygodni, aby wypracować pierwsze efekty w postaci dodatkowej masy mięśniowej.

Monohydrat kreatyny — dla kogo?

Korzyści wynikające z suplementacji monohydratu kreatyny dostrzegą osoby aktywne. Bezpieczne środki o działaniu anabolicznym najczęściej są przyjmowane przez sportowców, którzy chcą:

  • zbudować masę mięśniową,
  • zwiększyć silę mięśni,
  • poprawić szybkość i sprawność,
  • wypracować lepszą wydolność,
  • odpowiednio zregenerować się po treningu.

Monohydrat kreatyny sprawdzi się również w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na siłowni. Ten suplement diety działa szybko i skutecznie, a do tego charakteryzuje się przystępną ceną. Jest on zupełnie bezpieczny dla zdrowia, a zażywany zgodne z zaleceniami nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *