Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Po co pozycjonować się w Google?

Po co pozycjonować się w Google? Specjaliści SEO wymieniają szereg korzyści dla firm.

O wymogu obecności przedsiębiorstwa w internecie nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Inna sprawa to mnogość dostępnych kanałów promocji i komunikacji z przyszłymi klientami. Każdy z nich ma swoją specyfikę, wymuszającą specyficzne podejście. O ile media społecznościowe koncentrują się ściśle na budowaniu relacji emocjonalnych z odbiorcami, tak wyszukiwarka Google charakteryzuje się szerszym aspektem oddziaływania na użytkowników.

Search Engine Marketing pozwala dotrzeć ze swoją ofertą dokładnie do przedstawicieli grupy docelowej

Internauci sięgają po najpopularniejszy serwis w sieci do najróżniejszych celów. Eksperci z afterweb.pl dzielą zapytania do Google na 3 podstawowe kategorie:

  • informacyjne – dotyczą pozyskiwania wiadomości na konkretny temat. Od prognozy pogody po specjalistyczne poradniki. Użytkownicy potrzebują przede wszystkim fachowej wiedzy.
  • nawigacyjne – chodzi o wyszukiwania konkretnych adresów internetowych, ale także miejsc, nazw marek. Co ciekawe jak najbardziej możliwe (i legalne) jest pozycjonowanie stron www pod frazy odnoszące się do rynkowej konkurencji, a tym samym „przejmowanie” ruchu i klienteli.
  • transakcyjne – wysyłane z intencją dokonania zakupu lub zamówienia potrzebnej w danym momencie usługi. Często zawierają człony lokalizacyjne oraz oceniające, np. „najlepszy” albo „dobry”.

Warto podkreślić, że wyszukiwarka w dużym stopniu personalizuje wyniki. Jeżeli kilka różnych osób wyśle do Google to samo zapytanie, kształt prezentowanych im rankingów może się nieznacznie różnić. Decydują o tym dane i informacje, jakie pozostawia po sobie każdy internauta w całej sieci.

Stała ekspozycja w sieci przed właściwymi odbiorcami przełoży się na rozpoznawalność i zyski

Obecność na pierwszej stronie wyników to przepustka do rozruszania biznesu. Długofalowym celem są oczywiście pozycje w TOP 3 wyników organicznych, na samej górze rankingu Google. Ich łączny współczynnik klikalności (liczba wejść w stosunku do wyświetleń) wynosi 75,1%. Czyli 3/4 całego ruchu z wyszukiwarki przypada na trzy pierwsze witryny. W ten sposób firmy nie tylko pozyskują leady sprzedażowe, ale też budują świadomość marki wśród tych konsumentów, na których najbardziej im zależy. Dzięki temu przed przedsiębiorstwem, nawet o lokalnym zasięgu, otwierają się praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju. W niektórych przypadkach, w ciągu kilkunastu miesięcy od rozpoczęcia pozycjonowania strony internetowej, przychody firmy wzrastają o blisko 70%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider