Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Praca przyszłości: Opiekunka osoby starszej

Wszelkie rankingi dotyczące pracy przyszłości skupiają się najczęściej na zawodach związanych z nowymi technologiami, sztuczną inteligencją czy inżynierią. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że najlepszą przyszłość czeka osoby, które w najbliższych latach zdecydują się na podjęcie pracy opiekunki osoby starszej. Wynika to z faktu starzenia się wielu europejskich społeczeństw, gdzie z roku na rok przybywa osób w zaawansowanym wieku, które często w wyniku chorób stają się niesamodzielne i potrzebują całodobowej opieki.

Tak właśnie dzieje się między innymi w Niemczech, gdzie według najnowszych prognoz, już za 8 lat całodobowej opieki potrzebować będzie około 5 milionów seniorów. W związku z tym opiekunka osoby starszej to zawód, który już dzisiaj cieszy się wielkim poważaniem za naszą zachodnią granicą. Będzie tylko lepiej, bowiem ciągle brakuje opiekunek. Jednak, czy każdy może podjąć pracę jako opiekun osoby starszej? Oczywiście nie, tutaj jak w każdym innym zawodzie, obowiązują wymagania bez których trudno dostać się na sztelę. Jakie to wymagania?

Najważniejsza sprawa, to znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację z podopiecznym. Druga ważna kwestia, to posiadanie doświadczenia w opiece, chociaż nie musi być to doświadczenie zawodowe. Wystarczy, że mieliśmy do czynienia z opieką nad innymi np. rodziną, znajomymi. Na jakie zarobki może liczyć opiekunka osoby starszej? Czołowa agencja opiekunek osób starszych, jaką jest Veritas Opieka, oferuje średnie zarobki w wysokości około 1800 euro netto na miesiąc. Oprócz tego oczywiście darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, które zapewnia podopieczny lub jego rodzina.

Jeśli jesteś zainteresowana podjęciem pracy jako opiekunka osoby starszej to zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider