Praca w Warszawie – nawet w czasie pandemii to nie takie trudne!

Zdjęcie

Od dekad Warszawa uchodzi za miejsce, gdzie najłatwiej o dobrze płatną pracę, przez co każdego roku tysiące Polaków decyduje się na przeprowadzkę do stolicy i rozpoczynanie nowego życia. Nawet teraz, w czasie spowolnienia gospodarczego i licznych restrykcji znalezienie pracy w Warszawie wcale nie jest trudne. Jak się za to zabrać?

Praca Warszawa – dlaczego to wciąż atrakcyjna opcja?

Dlaczego poszukiwanie pracy w Warszawie cieszy się taką popularnością? Jedną z przyczyn jest jej dostępność. Choć w ostatnich latach w całym kraju stopa bezrobocia sukcesywnie spadała, to Warszawa należała (i nadal należy) do miejsc z najniższym jego poziomem w kraju. W sierpniu 2020, a więc już podczas spowolnienia spowodowanego COVID’em bezrobocie w Warszawie wynosiło zaledwie 1,8%, co w praktyce oznacza, że każda osoba poszukująca pracę bez problemu ją może znaleźć.

Zaletą warszawskiego rynku pracy jest ponadto różnorodność – pośród aktualnie oferowanych miejsc pracy bez trudu można znaleźć zarówno proste prace, niewymagające specjalnych umiejętności, dające za to dobrą podstawę do rozpoczęcia życia w mieście lub na dorobienie do domowego budżetu, jak i oferty dla osób wysoko wykwalifikowanych, dające szanse na bardzo dobre zarobki, awans i pięcie się po drabinie społecznej. Dlatego między innymi do Warszawy przyjeżdżają osoby z bardzo wysokim wykształceniem, doświadczone i oddane swojej pracy, bo to właśnie tu są najlepsze w kraju warunki do dalszego rozwoju. Oczywiście szanse na awans znajdą tu także osoby dopiero wchodzące na rynek pracy – w końcu to właśnie tu mają swoje siedziby największe światowe koncerny działające na terenie Polski, dlatego rozpoczęcie pracy w jednym z nich może być przepustką do szybkiego rozwoju.

Praca w Stolicy najczęściej oznacza również szanse na wyższe zarobki. To właśnie tutaj na skutek większej konkurencji o pracownika, ale również bogatszych klientów i działalności międzynarodowych korporacji na lokalnym rynku można liczyć na jedne z najwyższych wynagrodzeń w Polsce. Nierzadko oprócz wysokich stawek pracodawcy oferują także sporo dodatków jak np. prywatne ubezpieczenia medyczne, karnety na siłownie czy inne, często warte setki złotych, pakiety dodatkowe. Zdecydowanie na najlepsze warunki można liczyć właśnie w Stolicy. Nikogo nie dziwią zarobki w okolicach 10 tysięcy złotych, a i wyższe nie nalezą do rzadkości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację do Warszawy, zamiast do innych krajów Zachodniej Europy. Zwłaszcza po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odczuć można większe zainteresowanie krajowym zatrudnieniem.

Oferty pracy Warszawa – na co można liczyć?

Oczywiście nie na wszystkich stanowiskach jest takie samo zapotrzebowanie na pracę w Warszawie, ale niemal każdy może znaleźć tu pracę. Szczególnie poszukiwane są osoby mające specjalistyczne wykształcenie i doświadczenie, które bez problemu mogą rozpocząć pracę w międzynarodowych korporacjach, nawet na wysokich stanowiskach. Podobnie jest z osobami władającymi językami obcymi, zwłaszcza niezbyt popularnymi w naszym kraju – tu można liczyć na naprawdę dobre zarobki. Wszelkiego rodzaju pasjonaci, którzy wyspecjalizowali się w swojej dziedzinie i osiągnęli wręcz mistrzowski poziom, także nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy w Warszawie. Jednak nawet osoby, które nie mają jakichś specjalnych umiejętności, mogą otrzymać zatrudnienie np. na kasie, przy obsłudze klienta, w magazynie czy na sprzątaniu – i na większości z tych stanowisk liczyć na lepsze pieniądze niż w pozostałych częściach kraju.

Praca Warszawa – jak szybko zacząć?

By szybko znaleźć pracę w Warszawie, wcale nie musisz przemierzać miasta z CV w ręku. W dobie pandemii takie działanie mogłoby być nawet niezbyt dobrze odebrane. Warszawski rynek pracy jest dynamiczny i nowoczesny, dlatego najszybszym sposobem na znalezienie zajęcia jest po prostu wyszukanie odpowiedniej oferty na jednej ze stron z ogłoszeniami o pracę, wpisanie swoich oczekiwań i umiejętności i zaaplikowanie do wszystkich pojawiających się ofert. Odpowiedź już niedługo później powinna trafić na skrzynkę odbiorczą.

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *