piątek, 22 września, 2023
Polecamy

Soczewki jednodniowe – wygodne i praktyczne

Jeśli zamiast okularów wolisz soczewki korekcyjne, a do tego lubisz cieszyć się wygodą, najlepszym wyborem będą z pewnością soczewki jednodniowe. Działają tak samo, jak miesięczne lub dwutygodniowe, nie ma jednak w ich przypadku konieczności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. A ponieważ aktualnie w sprzedaży znajduje się wiele propozycji tego typu, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze soczewek dla siebie.

Jak wybrać właściwe soczewki jednodniowe?

Zanim zdecydujesz się na soczewki jednodniowe, warto przeprowadzić specjalistyczne badanie wzroku w gabinecie okulistycznym. Pozwoli ono na precyzyjne określenie kondycji oka oraz wypływających z tego potrzeb dla oczu, co z kolei pokaże, jakie cechy powinny mieć dobrze dobrane soczewki. Tu warto podkreślić, że modele jednodniowe są dostępne dla każdego rodzaju wady wzroku.

W sprzedaży znajdują się zatem jednodniowe soczewki sferyczne, toryczne oraz multifokalne (progresywne). W zależności od producenta stosowane są w nich różne technologie. Wszystkie mają wspólny cel – zapewnienie dobrego widzenia przy wysokim komforcie noszenia, dlatego nowoczesne soczewki jednodniowe cechuje niezwykła elastyczność, lekkość oraz stabilność uwodnienia. W przypadku torycznych można oczekiwać również rozwiązań mających na celu perfekcyjne dopasowanie do kształtu zniekształconej gałki ocznej, a przy progresywnych sposobów na dostosowanie ostrości do potrzeb.

Soczewki jednodniowe to perfekcyjna higiena

Mało która część ludzkiego ciała jest tak wrażliwa na zabrudzenia, jak oko. Na gałce osadzają się wszystkie zanieczyszczenia z powietrza. Jeśli znajduje się na niej soczewka – trafiają na nią, nie podrażniając oka. W przypadku soczewek dwutygodniowych i miesięcznych należy je po zdjęciu przemyć i umieścić w płynie dezynfekującym.

Soczewki jednodniowe nie mają takich wymagań. Każdego ranka zakładasz nową parę, a przed pójściem spać po prostu wyjmujesz ją z oka i wyrzucasz. Rano wyjmujesz nową parę z blistra i zakładasz. Jest ona sterylnie czysta, przez co czujesz komfortu i świeżość w oku. A ponieważ zmiana następuje codzienne, soczewki jednodniowe sprzedawane są w opakowaniach liczących sobie co najmniej 30 sztuk – po jednej na każdy dzień miesiąca. Można znaleźć także większe opakowania, mające nawet 90 sztuk.

Soczewki jednodniowe – to się opłaca!

Jeśli chcesz sprawdzić zalety soczewek jednodniowych w praktyce, dzięki Vision Express nie będzie to kosztowny eksperyment. Soczewki tego typu dostępne są tam w bardzo atrakcyjnych cenach. Możesz je zamówić także na stronie visionexpress.pl. Za ile? Sprawdź – zajrzyj tam już dzisiaj!