Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Szklana ściana w aranżacji wnętrz – urządzamy łazienkę

Szkło jest materiałem pojawiającym się we wnętrzach od wieków. Uznawane jest za symbol szlachetności i elegancji, nadaje wnętrzu szyku i jednocześnie potęguje efekt nowoczesnej i modernistycznej stylizacji. Jednym z rozwiązań jest szklana ściana, którą możemy wykonać na kilka sposobów. Szkło optycznie powiększa małe pomieszczenia, podobnie jak jasne płytki ceramiczne, dlatego tak dobrze sprawdza się w łazience, która nierzadko wyróżnia się niewielkim metrażem. Jak wykonać szklaną ścianę w łazience?
Strefa kąpielowa ze szklaną ścianą

W nowoczesnych aranżacjach standardowe prysznice z brodzikami zastępowane są prysznicami typu walk-in, które zajmują mniej miejsca i świetnie wpisują się w minimalistyczny wystrój wnętrza. Odpływ wykonywany jest w podłożu, z kolei strefę prysznica od łazienki oddziela szklana, transparentna ściana. Taki panel może mieć różne rozmiary, co pozwala dopasować go do wielkości łazienki oraz planowanego metrażu strefy z prysznicem. Ponadto szklaną ścianę możemy wykorzystać również w przypadku wanny. To bardzo skuteczny sposób na podział łazienki na kilka stref, co jest szczególnie ważne przy małym metrażu.

Naturalne materiały o szklanym wykończeniu

Szkło wykorzystywane jest również do produkcji nowoczesnych paneli imitujących naturalne materiały. Wśród nich są drewno, beton i kamień o szklanym wykończeniu. To dekoracja łącząca klasykę ze współczesnością. Szklane panele bardzo efektownie prezentują się w towarzystwie płytek ceramicznych, którymi pokrywamy częściowo ściany oraz podłogę. Panel w kolorze betonu będzie współgrał idealnie z płytkami inspirowanymi tym samym materiałem, ale w nieco innym odcieniu. Wzór drewna z kolei możemy połączyć z płytkami w białym kolorze, jeżeli chcemy optycznie powiększyć przestrzeń i zaaranżować przytulny klimat w łazience. Jasny kamień podkreśli elegancki wystrój wnętrza i będzie wspaniale kontrastować z płytkami drewnopodobnymi.

Szklane obrazy na ścianie w łazience

Dużą popularnością cieszą się szklane obrazy, które znalazły swoje zastosowanie praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. W łazience odnajdują się szczególnie dobrze ze względu na swoje praktyczne i estetyczne aspekty. Łatwo utrzymać je w czystości i usunąć z nich wszelkie zabrudzenia. Szklane obrazy mogą mieć dowolną wielkość i wzór. Często to właśnie ich obecność nadaje całości konkretnego charakteru. Roślinne ornamenty w zielonym kolorze idealnie komponują się z płytkami drewnopodobnymi, tworząc aranżację w stylu urban jungle. Wielkoformatowe róże za szkłem możemy połączyć z pastelową mozaiką na ścianie, z kolei czarno białe obrazy z wielkoformatowymi płytkami ceramicznymi inspirowanymi surowym betonem. Taką szklaną płytę umieścimy w dowolnym miejscu na ścianie. Wypełnimy nią przestrzeń pod prysznicem i nad wanną, a także udekorujemy strefę pielęgnacyjną z umywalką i toaletką.

Z wykorzystaniem szklanych paneli stworzymy niebanalne stylizacje zachwycające oryginalnością, a czasem nietypowym wzorem czy też unikalnym połączeniem z płytkami ceramicznymi na ścianie. Optycznie powiększymy nimi małe łazienki, jak również wyznaczymy konkretne strefy w pomieszczeniu.

 

artykuł sponsorowany

Reklama

Slider