Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Ważne informacje o zdolności kredytowej w UK

Jeśli planujesz kupno domu, mieszkania czy nowego auta niezwykle istotna jest Twoja zdolność kredytowa. Szczególnie w przypadku kredytu hipotecznego niemalże każda instytucja finansowa, przed udzieleniem Tobie kredytu sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Aby zdobyć ją i by była ona jak najlepszą, należy podjąć ku temu konkretne działania.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której jesteśmy młodą osobą, nie posiadającą swojej historii kredytowej. Czy więc mamy pierwszeństwo w otrzymaniu kredytu? Nie do końca… Tabula rasa w naszej historii kredytowej nie dostarcza żadnych informacji instytucji finansowej, więc tym samym nie widzi momentów, w których moglibyśmy ją udowodnić (czy jesteśmy godni zaufania i dobrze znamy się na prowadzeniu swoich finansów).

Gdy więc osiągniemy 18 rok życia i chcemy dbać o naszą nieskazitelność co do zdolności kredytowej, warto zarejestrować się w tzw. electoral register. Następnie dokonywać płatności na czas, a gdy zdarzy się nam przeoczenie co do wpłaty, niezwłocznie skontaktować się ze swoim kredytobiorcą. I sprawa najważniejsza – możesz skorzystać z kredytu, wtedy gdy jesteś pewny tego, że możesz sobie na niego pozwolić.

Czym jest electoral register?

To lista „rozpoczynająca zapisywanie” naszej historii finansowej. Aby ją utworzyć wejdź na stronę aboutmyvote.co.uk, wpisz swój postcode, aby wyszukać Twój region, wypełnij formularz, a następnie zanieś go do lokalnego biura electoral register. Pozytywna historia kredytowa powstaje również wtedy, gdy terminowo spłacasz swoje zobowiązania, co poprawia Twój credit score.

Wspomniane wyżej credit spore to nic innego jak znaczące informacje czy wręcz wynik na podstawie, którego bank może udzielić Tobie kredytu lub go Tobie odmówić oraz wysokość jego oprocentowania, czyli interest rate. Według tych danych sporządzany jest credit report. Jeśli on wykaże nieuregulowane płatności, sporo trwających zobowiązań kredytowych lub zadłużenie będzie to wskazywało, iż jesteś obciążony dużym ryzykiem kredytowym i może nie zostać Tobie udzielony kredyt.

Agencje kredytowe

W UK znaczące są agencje kredytowe – credit reference agencies. Zajmują się one zbieraniem informacji na temat „historii możliwości finansowych mieszkańców żyjących na wyspach. Poprzez te dane agencja tworzy profil każdego, kto chciałby się starać o kredyt. Dzięki takim cennym wiadomościom agencje mogą powiadamiać banki i inne instytucje finansowe, a te akceptować lub odrzucać Twoją prośbę o udzielenie kredytu.

Credit reference agencies zbierają o nas takie dane jak: dane personalne zawarte w tzw. electoral roll; CCJ (Count Court Judgement) – sądowy nakaz spłaty długu, informacje o historii Twoich pożyczek i kredytów od instytucji finansowych, dane dotyczące zgłoszonego bankructwa czy zestawienie uregulowanych na czas czy też spóźnionych Twoich płatności (pożyczka, karta kredytowa, rata). Najważniejsze agencje kredytowe na wyspach to Callcredit, Crediva, Equifax oraz Experian. Niektóre z tych firm umożliwiają klientom sprawdzenie oceny kredytowej za darmo na swoich stronach internetowych.

To nie koniec cennych wskazówek. Warto zajrzeć na stronę www.smartpolak.co.uk/jak-sprawdzic-swoja-zdolnosc-kredytowa-w-uk/, gdzie znajdziesz wiele cennych porad i wskazówek co do tego, jak sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Na zakończenie – przy staraniu się o kredyt pamiętaj, by o niego nie aplikować jeśli Twoja historia kredytowa nie jest do końca jasna, uregulowana lub naprawiona. Natomiast jeżeli Twoje karty kredytowe są przez Ciebie nie używane lub nie korzystasz z innych możliwości pożyczania pieniędzy, zlikwiduj je by nie blokowały możliwości wzięcia kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider