piątek, 22 września, 2023
Polecamy

Zimowy urlop – jak się do niego przygotować?

Sezon zimowy zbliża się do nas wielkimi krokami, a co za tym idzie czas pomyśleć nad urlopem, który pomoże naładować akumulatory na resztę roku. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych rzeczach, na które powinieneś zwrócić uwagę przy planowaniu zimowego wyjazdu.

  1. Zacznij od miejsca

Zimowe wyjazdy bardzo często są skupione wokół jazdy na nartach. Jeśli i Ty jesteś miłośników szalonych zjazdów, powinieneś dobrze przemyśleć miejsce, do którego masz zamiar się wybrać. W obecnych czasach oraz wszechobecnej drożyźnie możesz nie chcieć udawać się w dalekie podróże, ale spokojnie – blisko Polski też czeka na Ciebie moc atrakcji. Dobrym pomysłem jest leżąca tuż za naszymi granicami Słowacja. Przed wyjazdem koniecznie kup dobre ubezpieczenie turystyczne Słowacja na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/

  1. Dokumenty

Bez odpowiednich dokumentów nie przekroczysz polskiej granicy oraz nie wjedziesz na teren żadnego innego kraju. W obrębie Unii Europejskiej wystarczy Ci dowód osobisty, ale warto też mieć przy sobie paszport jako swoistego rodzaju potwierdzenie autentyczności dowodu. Miej też na uwadze, że w związku z pandemią koronawirusa, przed wjazdem na teren innego kraju będziesz zmuszony do okazania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa we krwi. Dobrze więc będzie, jeśli przed wyjazdem sprawdzisz jakie wymagania względem turystów panują w konkretnym kraju. Unikniesz w ten sposób problemów.

  1. Poznaj zasady

Każdy kraj ma inne zasady w kontekście koronawirusa. Co prawda wyżej pisaliśmy o dokumentach, ale warto też wiedzieć, że poszczególne państwa inaczej podchodzą do restrykcji sanitarnych i minimalizowania ryzyka zakażenia. Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, w której spędzisz cały urlop w maseczce lub nie będziesz mieć wstępu na atrakcje, na które czekałeś cały rok, sprawdź przed spakowaniem walizek, jakie przepisy obowiązują w miejscu Twojego wypoczynku. Musisz mieć też na uwadze, że w sytuacji, gdy nie będziesz przestrzegać prawa panującego w danym kraju, możesz otrzymać mandat lub zostać pociągniętym do innej odpowiedzialności prawnej.

  1. Miej przy sobie gotówkę

Ostatnie wydarzenia związane z koronawirusem pokazały, że karty do bankomatów nie zawsze dają dostęp do prywatnych pieniędzy. W sytuacjach kryzysowych może bowiem powtórzyć się scenariusz, w którym wypłaty są ograniczane, a to w momencie, gdy będziesz poza granicami Polski, nie zwiastuje niczego dobrego. Właśnie dlatego warto mieć przy sobie gotówkę w lokalnej walucie oraz w Euro (jeśli wypoczywasz na terenie UE). Sprawdź, jak wybrać ubezpieczenie przy wyjeździe na słowackie Tatry: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/w-gorach-po-sasiedzku-jak-wybrac-ubezpieczenie-w-tatry-slowackie/456.html.

  1. Wykup polisę

Polisa turystyczna pomoże Ci uniknąć konsekwencji najpopularniejszych zdarzeń, które mogą Cię spotkać. W ramach ubezpieczenia otrzymasz ochronę w postaci: pokrycia kosztów leczenia, OC, NNW, ochrony bagażu oraz odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot. Każdy ubezpieczyciel oferuje nieco inny zakres ochrony, a więc sprawdź przed zakupem, co dokładnie czeka na Ciebie w wybranej polisie.

Źródło: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/