piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaSzkoły

10 listopada – Międzynarodowy Dzień Jeża [ZDJĘCIA]

Przy Miejskim Przedszkolu nr 2 została umieszczona tabliczka, która zachęca do pozostawienia niezgrabionych liści w miejscach gdzie jest taka możliwość?
Liście służą jako schronienie dla niektórych zwierząt oraz są naturalnym nawozem organicznym.

 

Jeże prowadzą naziemny i nocny tryb życia. Potrafią się wspinać i pływać. Są głównie drapieżnikami – żywią się ślimakami, dżdżownicami, jajami ptaków, małymi ssakami i płazami, ale głównie owadami. Wbrew wyobrażeniom, jeże nie żywią się owocami (zdarza się to w bardzo rzadkich przypadkach), a już z całą pewnością nie przenoszą jabłek na grzbiecie.
Zwierzęta te są bardzo pożądane w naszym ogrodzie. Zachęcajmy więc jeże do zamieszkania w naszym ogrodzie i dbajmy o bezpieczeństwo naszego kolczastego, jakże sympatycznego przyjaciela.
Jeśli zatem zamieszka w naszym ogrodzie nie musimy się obawiać o zbiory owoców, za to skutecznie pozbędziemy się nie tylko ślimaków, ale i wielu uciążliwych owadów.
W przestrzeni miejskiej umieszczonych zostanie więcej takich tabliczek, które będą nam przypominały o tym, żeby ułatwić życie bardzo potrzebnym ssakom.

IP, UMP, Fot, UMP