poniedziałek, 2 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaSzkoły

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego  im. KEN w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego

Dobre wieści napłynęły z Warszawy do Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Troje uczniów znalazło się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego.

„I znowu mamy dobre informacje z polu zmagań edukacyjnych. Tym razem napłynęły one z Warszawy, a konkretnie z Wojskowej Akademii Technicznej. Od dobrych kilku lat ta prestiżowa uczelnia organizuje Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego. A że jest to nasza partnerska szkoła wyższa – wprost nie wypada, żeby nasi uczniowie nie brali udziału w tej rywalizacji. I jak na razie jest bardzo, bardzo dobrze – informuje Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

W tym roku trzej uczniowie szkoły: Aleksander Romasz z klasy 3A oraz Jan Wiśniewski i Mateusz Soból z klasy 4A awansowali do finału tego konkursu. „Przasnyscy licealiści znaleźli się w doborowym gronie – są w grupie nieco ponad stu osób, które znalazły się w finałowej rywalizacji. Ta czeka ich równo za dwa miesiące” – dodaje szkoła.

Do konkursu przygotowuje uczniów nauczyciel Maciej Mikulski.

fot. LO im. KEN