wtorek, 28 listopada, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaWojsko

Święto przasnyskiej jednostki wojskowej – był uroczysty apel, defilada i piknik militarny

We wtorek 25 kwietnia na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyły się obchody 20-lecia powstania 2. Ośrodka Radioelektronicznego im. płk. Adama Ignacego Koca.

We wtorek 25 kwietnia na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbył się uroczysty apel z okazji święta przasnyskiej Jednostki Wojskowej. W tym roku 2. Ośrodek Radioelektroniczny im. płk. Adama Ignacego Koca obchodzi 20-lecie istnienia.

Obchodzone święto było okazją do wręczenia żołnierzom aktów mianowań, odznaczeń oraz wyróżnień. Specjalne ryngrafy z okazji 20-lecia istnienia jednostki otrzymały też osoby, które wspierają Ośrodek. Nie brakowało przemówień i podziękowań.

Starosta Przasnyski na ręce dowódcy wręczył nagrodę Gloria Prasnensis Terrae.

– Tak 20 lat temu, jak i teraz każdy z nas zdawał sobie sprawę, że służba wojskowa jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, jest przede wszystkim wewnętrznym nakazem sumienia. To my tworzymy fundament bezpieczeństwa naszej ojczyzny, dzięki którym obywatele mogą czuć się  spokojnie. Jest to rezultat naszego profesjonalizmu, zaangażowania i wysokich umiejętności, które reprezentujemy w naszej służbie i pracy w przasnyskim ośrodku od 20 lat – mówił dowódca jednostki, płk Bogusław Postek.

Po uroczystym apelu odbyła się defilada żołnierzy, a potem sprzętu wojskowego. Żołnierze kompanii szkolnej zaprezentowali specjalny pokaz. Uroczystość zakończył piknik militarny, w czasie którego wszyscy goście mogli zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu Ośrodka oraz spróbować żołnierskiej grochówki. Na gości czekało mnóstwo atrakcji.