Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

105 km/h w obszarze zabudowanym

W poniedziałek, 14 czerwca br. po godz. 12.00, w Stegnie na ul. Warszawskiej (gm. Jednorożec) policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej 23 letnią kierującą Audi, która pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 105 km/h.

Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 55 km/h w terenie zabudowanym, kierująca Audi mieszkanka pow. przasnyskiego za swoje postępowanie została ukarana wysokim mandatem karnym oraz otrzymała 10 punktów karnych.
– Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz
Wciąż przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h., musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę podczas tych trudnych dni na naszych drogach ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

IP, KPP, KB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider