Oficer dyżurny „na wolnym” zatrzymał agresora [U SĄSIADÓW]

policja zatrzymanie

 

Policjant z mławskiej jednostki w czasie wolnym od służby obezwładnił i zatrzymał agresywnego mężczyznę, który zaatakował seniora pałką teleskopową, grożąc mu pozbawieniem życia. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, na terenie jednego z mławskich osiedli.

Policjant, który na co dzień pełni służbę oficera dyżurnego mławskiej komendy, usłyszał krzyk w okolicy jednej z prywatnych posesji. Zauważył młodego mężczyznę, który idąc w kierunku starszego mławianina, trzymał w ręku podniesioną do ciosu pałkę teleskopową.
– Napastnik krzyczał do seniora grożąc pobiciem oraz pozbawieniem życia. Zbliżył się do mężczyzny i wymierzył cios pałką. W tym momencie interweniował policjant. Agresor uderzył funkcjonariusza pałką w rękę, którą ten osłonił się przed ciosem. Po chwili agresywny napastnik został obezwładniony przez dyżurnego. Chwilę później na miejscu był już patrol policyjny, któremu został przekazany napastnik – mówi asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Agresorem okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Był pijany, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają szczegółowe ustalenia, a postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda.

IP, AP, KPP, fot. Ilustracyjne

 

 

Polub nasz profil na FACEBOOKU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *