środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała 17-latki

Na terenie jednej z posesji w Szczytnie doszło do pobicia 17-latki. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie, którym okazał się 19-letni chłopak nastolatki.

 

Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodnym i przesłuchaniu mężczyzny, postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nastolatki. 19-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Usiłowanie zabójstwa to przestępstwo zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (13/14.11.2021). Szczycieńscy policjanci około godz. 2:30 otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji położonej na terenie Szczytna doszło do pobicia 17-latki. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.

Niespełna godzinę później szczycieńscy funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali jej 19-letniego chłopaka, którego podejrzewali o dokonanie tego czynu.

W poniedziałek 15 listopada Prokurator Rejonowy w Szczytnie po zapoznaniu się z materiałem dowodnym zgromadzonym przez śledczych oraz przesłuchaniu 19-latka, postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 17-latki. Sprawca przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Niebawem do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynie wniosek z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

IP, KPP