środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

20 – latek pod zakazem przekroczył dozwoloną prędkość

We wtorek, 5 lipca br., policjanci z przasnyskiej drogówki, zatrzymali pojazd marki Daewoo Matiz, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 11 km/h. 20-latek dodatkowo odpowie przed sądem za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek 5 lipca 2022 roku około godz. 19.30 w miejscowości Brzeski-Kołaki gm. Chorzele. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z przasnyskiej komendy w ramach kontroli prędkości, zatrzymali pojazd marki Daewoo Matiz, którego kierujący pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 61 km/h.

– W toku czynności policjanci ustalili, że kierujący 20 letni mieszkaniec gm. Przasnysz, dopuścił się nie tylko wykroczenia związanego z przekroczeniem dozwolonej prędkości ale również, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3 – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

IP, KPP