piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

3 miesiące aresztu dla sprawców rozboju

Wtargnęli do mieszkania 65-latka, pobili go i zabrali pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty. Jednak swoim łupem nie cieszyli się długo, bo chwilę później byli już w rękach mundurowych. Teraz 32 i 44-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, a za brutalny napad odpowiedzą przed sądem.

Kilka dni temu w Sokołowie Podlaskim doszło do rozboju na 65-letnim mężczyźnie. Jak ustalili funkcjonariusze, wieczorem, dwóch mężczyzn i kobieta weszli do mieszkania seniora. Chcieli od niego pieniądze. Gdy ten nie chciał ich wydać, napastnicy w brutalny sposób chcieli się dowiedzieć, gdzie starszy mężczyzna przechowuje gotówkę. Kopali i uderzali go po ciele. Zabrali z mieszkania pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych, dowód osobisty oraz telefon komórkowy, po tym uciekil. Całe zdarzenie zostało zgłoszone Policji. Funkcjonariusze szybko ustalili kto wtargnął do domu 65-latka. Chwilę później napastnicy byli już w rękach stróżów prawa. 32 i 44-letni mężczyźni oraz 27-letnia kobieta zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli telefon komórkowy pokrzywdzonego. Kobieta po wykonanych czynnościach procesowych została zwolniona. Natomiast, dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec 32 oraz 44-latka trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

IP, KPP