środa, 4 października, 2023
AktualnościNa sygnale

31 – latek chciał uniknąć kontroli drogowej. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

 

W Boże Ciało (czwartek, 16 czerwca) w miejscowości Stegna gm. Jednorożec, mieszkaniec pow. ostrołęckiego pomimo posiadanych zakazów sądowych, wsiadł za kierownicę pojazdu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

W miniony czwartek, 16 czerwca 2022 roku, tuż przed godziną 12.00 w miejscowości Stegna gm. Jednorożec, policjanci z Posterunku w Jednorożcu, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Renault, którego kierujący na widok radiowozu, skręcił w ul. Kwiatową, a następnie wjechał na jedną z posesji. W ten sposób, chciał uniknąć kontroli. Policjanci po zatrzymaniu kierującego ustalili, że za kierownicą Renaulta siedział 31 letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Powodem takiego zachowania był fakt, iż 31 – latek na swoim koncie w Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów ma już dwa prawomocne wyroki sądowe, zakazujące prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Teraz 31 – latek za niestosowanie się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy z KPP Przasnysz.

IP, KPP