niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

32 – latek w stanie nietrzeźwości i z sądowym zakazem, spowodował kolizję drogową

 

We wtorek, 20 lipca tuż przed godziną 17.00 w miejscowości Wielodróż w  gminie Przasnysz, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 32 letni mieszkaniec pow. makowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, doprowadzając tym do wywrócenia się pojazdu na dach.

Z miejsca zdarzenia z niegroźnymi obrażeniami ciała do przasnyskiego szpitala karetką pogotowia został przewieziony pasażer Peugeota, 33 letni mieszkaniec powiat makowskiego, który w swoim organizmie posiadał blisko 2 promile alkoholu. Natomiast badanie stanu trzeźwości kierującego Peugeotem wykazało, że posiadał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo będący na miejscu policjanci w systemie Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów ustalili, że miłośnik jazdy na podwójnym gazie, posiada już dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami.
32 latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy
do lat 5 – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak z KPP Przasnysz.

IP, KPP, KB