Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

60 ponacinanych i połamanych drzew… Kto zniszczył las? bo nie wichura

Około 60 uszkodzonych drzew na swojej działce leśnej zauważył mieszkaniec Rembielina w gminie Chorzele.  Drzewostan – głownie brzozy i sosny – został ponacinany przez nieznanego sprawcę do połowy pnia na wysokości 130 centymetrów. Właściciel lasu ma swoje podejrzenia, co do osoby, która mogła zniszczyć jego mienie, a sprawę zgłosił już do organów ścigania.
O zniszczonym drzewostanie na swojej działce leśnej nasz Czytelnik dowiedział od znajomego, który wykonywał prace polowe. Rolnik zauważył w lesie należącym do naszego rozmówcy ponacinane oraz połamane drzewa.
– Kiedy pojechałem na miejsce i zobaczyłem ilość ponacinanych oraz połamanych drzew, to nogi mi się ugięły. Część drzew była już połamana. Nieliczne sztuki są do połowy ponacinane piłą mechaniczną. Niestety nie da się ich już odratować – mówi rozgoryczony mieszkaniec Rembielina.
Obecnie właściciel działki, na której znajduje się zdewastowany las czeka na oględziny pracowników starostwa powiatowego w Przasnyszu. Na ich wniosek nadleśnictwo wyda zgodę na tzw. zrębkę. Według naszego rozmówcy dewastacja miała miejsce prawdopodobnie w dniach od 22 stycznia do 12 lutego 2022 roku.
– Po weekendowej wichurze [18-19 luty 2022 – przp. red.] reszta drzew została połamana. Łącznie zniszczonych zostało około 60 drzew, a straty wynoszą około 40 tysięcy złotych – mówi mieszkaniec Rembielina. – Zastanawia mnie tylko jedno, czy temu cham…owi, który zniszczył mój las ulżyło, po tym co zrobił – dopowiada.
O dużych zniszczeniach na swojej działce leśnej mężczyzna powiadomił policję.
– W poniedziałek 14 lutego o godz. 10.40  mieszkaniec Rembielina zgłosił, że nieznany sprawca na działce leśnej w miejscowości Rembielin, dokonał umyślnego uszkodzenia 60 sztuk drzew, poprzez nacięcie ich na wysokości około 130 cm.  Powodując straty w wysokości 40 tys. złotych –  mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
IP, WS
Fot. WS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2