Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

7 nowych firm w powiecie przasnyskim!

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku w Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu siedem osób, które do tej pory pozostawały bez pracy, podpisało umowy na wsparcie finansowe ich nowo powstałych firm.
Umowy na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej podpisano podczas spotkania, w którym uczestniczyli: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber oraz Barbara Garlińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy. Starosta Krzysztof Bieńkowski zaprosił nowych przedsiębiorców do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także zaproponował uczestnictwo w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski. Podkreślił, że przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie samorządu powiatowego w uzyskiwaniu pomocy, m.in. dzięki funkcjonowaniu Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, w skład której wchodzą doświadczeni przedsiębiorcy będący liderami na rynku krajowym oraz zagranicznym, a także życzył startującym właścicielom firm, aby jak najdłużej prowadzili swoje działalności z jak najwyższym zyskiem.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber przed podpisaniem umów szczegółowo opisała proces prawidłowego skorzystania z dofinansowania, udzielając świeżo upieczonym przedsiębiorcom cennych wskazówek.
Podobnie jak w poprzednich miesiącach, przed wypłatą pozyskanych środków, cała grupa podpisująca umowy odbyła szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które miało na celu wprowadzenie do samodzielnego założenia i zarządzania działalnością gospodarczą. Poruszano między innymi kwestię założenia i rejestracji firmy, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych czy pozyskiwania funduszy unijnych. Wiele czasu poświęcono podatkom, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.
Powiatowy Urząd Pracy działa zgodnie z wytycznymi i w imieniu Starosty Przasnyskiego, by przeciwdziałać bezrobociu w naszym powiecie. Od kwietnia 2020 roku, kiedy to liczba osób pozostających bez pracy znacząco wzrosła, podjęto szereg działań w celu ograniczenia wzrostu bezrobocia przy pomocy środków rządowych i unijnych. W obecnej kadencji bezrobocie jest na poziomie najniższym od ponad 30 lat. Aktualnie, mimo lockdownu, poziom bezrobocia jest niższy o 130 osób, niż 3 lata temu. Władze powiatu prowadzą rozmowy z przedsiębiorcami i potencjalnymi inwestorami na temat ułatwień w tworzeniu nowych miejsc pracy. W ostatnim czasie między innymi uruchomiono dwie dodatkowe linie autobusowe dedykowane pracownikom dużych przedsiębiorstw w Przasnyszu, dostosowane do ich godzin pracy.
Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w powiecie przasnyskim powstały nowe działalności:
– firma sprzątająca,
– wysyłkowa sprzedaż odzieży przez internet,
– auto naprawa,
– usługi tynkarskie i wykończeniowe,
– meble na wymiar,
– usługi remontowe
– działalność związana z oprogramowaniem.
IP, SPP, Fot. SPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider