piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

80 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy ujawnione podczas kontroli drogowej

 

Policjanci z posterunku w Zabrodziu na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Ślubów zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. W trakcie policyjnej kontroli w bagażniku ujawnili 80 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

 

Sprawą zajęli się śledczy z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mieszkaniec Ełku trafił do policyjnego aresztu i już usłyszał zarzut. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, przepadek mienia, a także grzywna.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Zabrodzia na drodze ekspresowej S8 w rejonie miejscowości Ślubów zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. W trakcie policyjnej kontroli pojazdu funkcjonariusze w bagażniku ujawnili opakowania kartonowe, w których znajdowały się papierosy bez akcyzy.

Sprawą natychmiast zajął się referat dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. W wyniku czynności policjantów okazało się, że podróżujący mercedesem 39-letni mężczyzna z Ełku przewoził 80 tysięcy sztuk papierosów. Naraził on tym samym Skarb Państwa na stratę ponad 75 tysięcy złotych. Kierującego osadzono w policyjnym areszcie, a towar zabezpieczono. Samochód, którym podróżował nielegalny towar trafił na policyjny parking – mówi kom. Damian Wroczyński z KPP Wyszków.

Mężczyźnie grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.

IP, KPP, Fot. Ilustracyjne