Akcja #Paczka Dla Dzieciaczka

PC scaled
Przypomnijmy, że jeszcze w listopadzie z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich z Przysów na czele z Elżbietą Siedlecką rozpoczęto na terenie gminy Chorzele zbiórkę słodyczy do paczek świątecznych dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Czarni.

– Cała inicjatywa przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Chwilę po rozpoczęciu zbiórki, zgłaszali się do nas wolontariusze z całej gminy, którzy chcieli dołożyć od siebie jakąś „cegiełkę” – komentuje Elżbieta Siedlecka.
11 grudnia przed południem odbył się wielki finał naszego projektu. Wspólnie z członkiniami KGW Przysowy oraz wolontariuszami udaliśmy się do Czarni, aby obdarować podopiecznych Specjalnego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przygotowanymi przez nas paczkami.
– Zrobiliśmy to w iście mikołajkowy sposób. Przyjechaliśmy korowodem świątecznym – członkowie grupy Moto-Miłośnicy.pl wpadli na pomysł, aby udać się z nami motocyklami w strojach Św. Mikołaja – mówi inicjatorka akcji #Paczka Dla Dzieciaczka.

Oczywiście nie zabrakło też wielkich sań, na których transportowaliśmy podarunki. Radość, szczęście, uśmiech, radosne okrzyki, oklaski, łzy wzruszenia, jakie tam zastaliśmy są nie do opisania.
– Dzieciaki, rodzice oraz pracownicy Ośrodka z Dyrektorem na czele przyjęli nas z wielką otwartością. Jest do dla nas największa nagroda, jaką mogliśmy otrzymać. Uśmiech na twarzach dzieci utwierdził nas w przekonaniu, że to, co wspólnie udało się osiągnąć miało sens. Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, było ich tak wiele, że trudno wszystkich wymienić. Dziękuję – dodaje Elżbieta Siedlecka.

IP, WS

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *