niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Antoś Sobociński z Przasnysza potrzebuje nierefundowanego leku. Walczy z glejakiem

Antoś Sobociński z Przasnysza ma za sobą już kilka chemioterapii. Szansą dla niego jest leczenie inhibitorem, który nie jest refundowany.

Antoś Sobociński przyszedł na świat 2 czerwca 2013 roku, jako zdrowe dziecko. – W wieku 10 miesięcy dostał pierwszego napadu padaczkowego. Trafiliśmy do szpitala. Wyniki były w normie, jednak panią doktor zaniepokoiły Antka duże oczy. Dostaliśmy skierowanie do poradni endokrynologicznej. Tam także wyniki badań wyszły w normie, a Antek rozwijał się prawidłowo – opowiadają rodzice chłopca.

Niecały miesiąc po pierwszych urodzinach sytuacja powtórzyła się i Antek dostał kolejnego ataku.

– Zostaliśmy od razu skierowani do poradni neurologicznej, gdzie jeszcze tego samego dnia został wykonany tomograf. Wyniki zwaliły nas z nóg – guz mózgu! Następnego dnia byliśmy już w drodze, karetką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Po wykonaniu rezonansu wiedzieliśmy dokładnie, co siedzi w głowie naszego synka – nieoperacyjny guz skrzyżowania nerwów wzrokowych – dodają.

Po kolejnych chemioterapiach guz malał, jednak później znów odrastał. – Od lutego 2022 roku guz zaczął rosnąć ponownie. Po trzecim rezonansie, gdzie było widać kolejny wzrost guza, lekarze zadecydowali, że trzeba włączyć leczenie. Niestety nie mieli dla nas dobrych wiadomości, ponieważ przez te wszystkie lata Antek wykorzystał wszystkie możliwości leczenia chemioterapią. Szansą dla Antka jest leczenie inhibitorem, który niestety nie jest refundowany – opowiadają.

– 2 dni temu rozpoczęliśmy pobyt w szpitalu, gdzie odbędą się badania przed podaniem leku i gdy tylko będzie to możliwe – podanie jak najszybciej pierwszych tabletek. Wierzymy, że pomimo długiej listy skutków ubocznych, lek ten zadziała korzystnie i zatrzyma dalszy rozrost guza. Chcielibyśmy, aby Antek mógł w końcu cieszyć się beztroskim dzieciństwem – czytamy.

Do tej pory rodzice radzili sobie samodzielnie, jednak przyszedł czas, że zdecydowali się zwrócić o pomoc. Osoby, które chcą pomóc mogą to zrobić za pośrednictwem: https://www.siepomaga.pl/antek-sobocinski