Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Apel przasnyskiej policji: Bezpiecznie jednośladem do celu

Wiosna, lato oraz jesień to pory roku w których na drogach całego kraju, w tym również na drogach naszego powiatu, obserwujemy zwiększony ruch pojazdów jednośladowych.
Na drogach w całym kraju ale również i na drogach powiatu przasnyskiego, od wiosny aż do późnej jesieni, obserwujemy wzrost liczby jednośladów, a co za tym idzie, niestety również wzrost liczby zdarzeń drogowych z ich tych pojazdów.
Przasnyska Policja wychodząc naprzeciw zagrożeniom jakie za sobą niesie nieodpowiedzialna jazda jednośladem, apeluje już dzisiaj do miłośników pojazdów jednośladowych o zachowanie podczas jazdy zdrowego rozsądku, o włączenie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego oraz o przestrzeganie ograniczeń prędkości.
Jazda z odpowiednią prędkością pozwoli na reakcję adekwatną do sytuacji. Opanowanie motocykla przy nadmiernej prędkości, może być trudne, nawet dla doświadczonego kierowcy. Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze niż w przypadku wypadku z udziałem samochodów. Kierującego jednośladem nie chroni karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa czy poduszka powietrzna. Jedną i jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem jest atestowana odzież motocyklowa w tym kask.
Motocyklisto pamiętaj, że czyste światła w twoim pojeździe oraz elementy odblaskowe poprawiają twoją widoczność w śród innych uczestników ruchu drogowego.
IP, KPP Przasnysz, asp.szt. Krzysztof Błaszczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider