środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Areszt dla 46-latka, który z maczetą wszedł do galerii handlowej

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 46-letni mieszkaniec Radomia, który z maczetą wszedł do placówki handlowej i groził pracownikom.

W sobotę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał informację, że w jednej z placówek handlowych na terenie miasta jest mężczyzna z maczetą i grozi nią pracownikom. Sprawca w punkcie usługowym zamknął się z pracownikiem tego punktu. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce natychmiast pojechali policjanci i obezwładnili mężczyznę. 46-latek został przewieziony do szpitala. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast wyniki dotyczące narkotyków będą znane wkrótce.

W poniedziałek prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Teraz odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne oraz pozbawienie wolności. Decyzją sądu wobec 46-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy. Mężczyzna zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

IP, KMP, fot. planeta.pl