Areszt dla podejrzanych o rozbój. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Błędowa zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o pobicie 50-latka oraz przywłaszczenie plecaka z artykułami spożywczymi. Zatrzymani w wieku 42-50 lat już usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratury, sąd postanowił zastosować wobec całej trójki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci z Błędowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 50-latek został zaatakowany przez 3 osoby, które zabrały mu plecak z zawartością zakupów spożywczych, wyrobów alkoholowych i pamięci USB. Poszkodowany poinformował, że do zdarzenia doszło w Gołoszach. Napastnicy szarpali mężczyznę i grozili pobiciem.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, od razu ustalili jakim samochodem poruszają się sprawcy. Chwilę później mundurowi w sąsiedniej miejscowości zatrzymali iveco, a w nim znaleźli skradzione rzeczy. Dwóch 50-latków i 42-latka niedługo po zdarzeniu byli już w rękach policjantów. Cała trójka została umieszczona w policyjnych celach. Sprawdzenie danych osobowych zatrzymanych mężczyzn wykazało, że jeden z nich był poszukiwany do odbycia 272 dni kary pozbawienia wolności.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące popełnionego rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu wobec całej trójki, 3 miesięcznego aresztu tymczasowego. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *