niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSport

Bardzo udany występ naszych karateków z Krasnego

W sobotę, 29 maja odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Białymstoku. W zawodach wzięło udział 303 zawodników z 27 klubów.
Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 7 zawodników z sekcji Ciechanów i UKS Iskra z Krasnego. Mimo, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, pokazując swoją jakość potwierdzoną sukcesami na podium.

Każdy z zawodników stworzył własną niepowtarzalną historię. Gabrysia z turnieju na turniej pokazała swoją jakość deklasując rywalki otrzymując najwyższe noty w obydwu turach kata. Ale nie zapominajmy, że również startowała w kumite zajmując IV miejsce.

O Patrycji można książki pisać pokazując trudy jakie znosiła z turnieju na turniej. Gdzie wreszcie ciężka praca pozwoliła sięgnąć po najwyższe laury.
Kuba fenomen! jeszcze rok temu nikt nie myślał, że ten zawodnik będzie Mistrzem Mazowsza. A teraz inauguruje swoją pracę stając po raz kolejny na podium
Róża tytan pracy pokazała że mimo poważnej kontuzji stopy można walczyć do samego końca. Najlepszym przykładem niech będzie start w kata, gdzie w rudzie finałowej uzyskała tą samą ilość punktów co jej rywalka, która w ostatecznym rozrachunku zajęła trzecie miejsce.
Kolejną zawodniczką jest Marta, która swoją ciężką pracą zajęła III miejsce w kumite. A w swoim debiucie w kata zajęła V miejsce. Szymon wielki samuraj o walecznym sercu do walki. Nigdy nie ustępuje i walczy do końca co pokazał stając na III miejscu podium.
Amelia to ogromny talent i przykład skromności o wielkim sercu do walki. Po długiej przerwie od startów w zawodach, mimo krótkiego okresu przygotowawczego pokazała waleczność i nienaganną technikę. Mimo wyrównanej walki przez werdykt sędziowski musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do zawodów. Dziękujemy całemu sztabowi szkoleniowemu, któremu przewodzi sensei Wojciech Gołębiewski, który wraz z instruktorami CKKK wyznacz najwyższe standardy w rywalizacji sportowej.

 

– Gabriela Simińska w kategorii kata młodziczek – I miejsce
– Patrycja Jakubiak w kategorii młodziczek do 50 kg – I miejsce
– Jakub Królicki w kategorii kumite młodzików do 60 kg – II miejsce
– Róża Okrasa w kategorii młodziczek plus 50 kg – III miejsce
– Marta Grzegorczyk w kategorii kumite juniorek młodszych do 50 kg – III miejsce
– Szymon Mądry w kategorii młodzików do 40 kg – III miejsce
– Amelia Miętkiewicz w kategorii młodziczek plus 50 kg zajęła – IV miejsce

 

 

IP, Ciechanowski Klub Karate Kyokushin
Fot. Nadesłane/ Ciechanowski Klub Karate Kyokushin