piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminAktualności z PrzasnyszaWojsko

Bieg na orientację w Starej Wsi. Zawodnicy kompanii namierzania radiowego bezkonkurencyjni

12 października, w miejscowości Stara Wieś odbyły się mistrzostwa 2. Ośrodka Radioelektronicznego w biegach na orientację.

– W zawodach sportowych brały udział pięcioosobowe reprezentacje wszystkich pododdziałów Ośrodka oraz reprezentacja 8. Batalionu Waki Radioelektronicznej z Grudziądza. Bieg odbywał się zgodnie z Regulaminem Współzawodnictwa sportowego 2. ORel na trasach o długości od 3,9 km do 4,6 km w zależności od kategorii wiekowej – informuje kpt. A. Michalski.

Bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce drużynowo zdobyli zawodnicy kompanii namierzania radiowego. Na drugi miejscu uplasowali się żołnierze kompanii logistycznej. Podium uzupełniła reprezentacja kompanii rozpoznania radiowego.

– Sprawność fizyczna w wojsku jest podstawowym elementem żołnierskiego życia. Jest również gwarantem przetrwania w trudnych warunkach współczesnego pola walki. Dlatego też od swoich żołnierzy zawsze wymagałem i będę wymagał, aby poziom sprawności fizycznej prezentowali na odpowiednio wysokim poziomie. W mojej ocenie pomaga sprostać licznym wyzwaniom podczas pełnionej wojskowej służby. Pozwala również wykonywać postawione przez przełożonych zadania na odpowiednio wysokim poziomie – skomentował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.