Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Bracia Bońkowscy z kolejnymi medalami [ZDJĘCIA]

W dniach 20-21 marca w  Będzinie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów seniorów oraz weteranów. Odbywały się one w wyjątkowym czasie lockdownu. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy .

Ludowy Klub Sportowy LKS Grom Przasnysz reprezentowało trzech zawodników. Wśród juniorów do lat 18 w kat. wag. 53 kg Hubert Bońkowski wywalczył Mistrzostwo Polski, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski do lat 16, z wynikiem 72.5 kg
– Hubert specjalizuje się w wyciskaniu sztangi leżąc. Startuje także w trójboju siłowym. Zawodnik ma skończone 15 lat jest sumienny, pracowity i ambitny by uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Przed Bońkowskim jeszcze kilka startów w bieżącym roku myślę, że nie zawiedzie i będzie zdobywał złote medale Mistrzostw Polski ma duży potencja – mówi trener Cezary Pykała.

Drugim zawodnikiem, który startował w mistrzostwach, był Jakub Bońkowski. Wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 53 kg wywalczył on wicemistrzostwo Polski.
– Kuba to trójboista, mimo, że wyciskanie jest jego słabszą stroną, przygotowuje się on do Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym. Mocną stroną zawodnika jest martwy ciąg [200kg] przysiad [150kg] wyciskanie leżąc [70kg] co daje wynik 420 kg. Ten wynik plasuje zawodnika w pierwsze trójce na świecie nadmieniam, iż 200kg w martwym ciągu jest wynikiem gorszym tylko jeden kilogram od rekordu świata – mówi trener Pykała. – Zawodnik jest genetycznie silny i bardo ciężko pracuje na treningach pomimo tego, że pandemia przeszkadza w startach w Mistrzostwach Świata i Europy – dodaje.
Następnym zawodnikiem, który wywalczył brązowy medal wśród juniorów do lat 18 w kat. wag. 74 jest Kacper Krośnicki. To ambitny i pracowity zawodnik, przed, którym są są treningi i stary w kolejnych zawodach.

Trenerem wszystkich zawodników jest Cezary Pykała Zawodnicy i trener kierują podziękowania: dla Pana Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektora OSIR Krzysztofa Szczepańskiego, Pana Pawła Kaczorek, Krzysztofa Głodkowskiego który wspomaga Jakuba Bońkowskiego w jego startach, podziękowanie Pawłowi Gutowskiemu, Pani Marzenie Szkotak z Firmy Wipasz, Dariuszowi Donefner i Marcinowi Szczepkowskiemu.

IP, JB, fot. Nadesłane

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider