Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Budowa nowej drogi w Opaleńcu nabiera tempa

Realizujemy kolejną inwestycję – budowę nowej drogi w Opaleńcu o długości 1,5 kilometra, na którą burmistrz Beata Szczepankowska pozyskała prawie 2 miliony złotych z od marszałka Adama Struzika z programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Jest to droga łącząca miejscowość Opaleniec oraz drogę krajową z Chorzelami, a także ze Strefą Gospodarczą i przewidzianą do modernizacji stacją PKP.
Planowany termin zakończenia inwestycji, to do koniec października 2021 roku.
Aby zrealizować tę ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję Rada Miejska, zabezpieczyła na wniosek burmistrz Beaty Szczepankowskiej wkład własny.
Droga na całym odcinku posiadać będzie przekrój jednojezdniowy dwupasowy o szerokości 5,5 m. Nawierzchnia jezdni będzie bitumiczna. Wykonujemy pobocze obustronne o szerokości 0,75 m. Po obu stronach drogi, poza poboczem, znajduje się mulda odwadniająca obsianą trawą. Po prawej stronie drogi w odległości 2,2 m od krawędzi jezdni zlokalizowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów. Do przyległych nieruchomości zbudowano zjazdy z kostki.

 

IP, UMiGCh, Fot. UMiGCh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider