Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Burmistrz Beata Szczepankowska pozyskała 1,6 mln zł od Marszałka Adama Struzika na budowę drogi gminnej Raszujka – Olszewka

Mamy świetną informację z ostatniej chwili. Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska pozyskała 1,6 mln zł dotacji od marszałka Adama Struzika na budowę kolejnej drogi na terenie Gminy – tym razem relacji Raszujka – Olszewka. Gmina posiada już kompletną dokumentację projektową. Wkrótce więc rozpoczniemy kompleksową przebudowę kolejnej drogi gminnej.

Droga o długości około 2,2 km łączy dwie Gminy: Gminę Chorzele i Gminę Jednorożec. Odcinek, który będzie przebudowywany rozpoczyna się na granicy obu Gmin, a kończy w miejscowości Raszujka, na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Droga ze względu na zły stan nawierzchni została na zimę wyrównana kruszywem, ale dziś już wiadomo, że ulegnie całkowitej modernizacji, co zapowiadała wcześniej burmistrz Beata Szczepankowska.

Droga na całej długości będzie posiadała wzmocnioną podbudowę i nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów oraz obustronne pobocza o szerokości 75 centymetrów. Zostanie wykonana również konieczna korekta przebiegu jezdni. Wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe oraz przebudowane zjazdy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie w miejscowości Raszujka. W ramach inwestycji zostanie jednocześnie wykonana bieżąca konserwacja rowów odwadniających. Wody deszczowe oraz roztopowe będą odprowadzane z nowej jezdni za pomocą wyprofilowanych spadków do bezodpływowych rowów. W ramach inwestycji zostaną zabezpieczone urządzenia telekomunikacyjne.

Aby zrealizować ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję, burmistrz Beata Szczepankowska zwróci się do Rady Miejskiej o zabezpieczenie wkładu własnego.

– Z punktu widzenia rozwoju gospodarczego oraz poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców to kolejna istotna inwestycja dofinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego, na czele którego stoi marszałek Adam Struzik. Gmina Chorzele zdecydowanie odczuwa pozytywny wpływ polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez pana marszałka, zarząd i sejmik województwa mazowieckiego, za co serdecznie dziękujemy – mówi burmistrz Beata Szczepankowska.

 

IP, SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider