Był człowiekiem zasłużonym dla gminy i społeczeństwa

Fot
Kolejna bardzo smutna wiadomość dla mieszkańców gminy Czernice Borowe i powiatu przasnyskiego. W sobotę, 13 marca zmarł Hubert Zembrzuski, przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe w latach 1994-1998. Był również znanym i cenionym lekarzem weterynarii w naszym regionie. Miał 78 lat.

Śp. Hubert Zebmrzuski był radnym gminy Czernice Borowe I oraz II kadencji. W latach 1994-1998 sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Gminy.
Był wspaniałym niepowtarzalnym człowiekiem. Był również wiernym przyjacielem oraz uczynnym i życzliwym sąsiadem.
Śp. Hubert Zembrzuski był człowiekiem otwartym na bliźniego i zaangażowanym w pomoc innym ludziom w potrzebie. Jako radny posiadał zawsze swoje, głęboko przemyślane zdanie, którego potrafił bronić, będąc jednocześnie otwartym na argumenty innych osób. Był człowiekiem zdolnym do kompromisu. Zawsze służył radą i pomocą, nie szukając w żadnej sprawie korzyści dla siebie.
Był człowiekiem zasłużonym w okresie przemian ustrojowych. Jako samorządowiec aktywnie włączył i przyczynił się do pozyskania środków finansowych na kontynuacje budowy Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych. Dostrzegał potrzeby mieszkańców, m.in.: w zakresie budowy wodociągów i dróg w gminie. Brał czynny udział w życiu samorządu. Był patriotą, a dobro Polski zawsze leżało Mu na sercu.
Jego życiowy optymizm i pogoda ducha były dla wszystkich dobrym przykładem zachowania w sytuacjach trudnych.

Śp. Hubert Zembrzuski pochodził ze Strzelni (powiat ciechanowski), jednak przez 45 lat swojego życia był związany z Czernicami Borowymi, gdzie zamieszkał ze swoją żoną i rozpoczął pracę zawodową. Był lekarzem weterynarii. Zostanie zapamiętany jako wrażliwy i uczynny, bez względu na porę dnia i nocy. Jak sam o sobie mówił: „w tym zawodzie jest tak, że niekiedy trzeba zostawić rodzinę przy wigilijnym stole i nieść pomoc”. Swoją pracę wykonywał z oddaniem, ale również z wielką satysfakcją.
Śp. Hubert Zembrzuski kochał również muzykę. W pewnym czasie swojego życia należał do orkiestry strażackiej. Był dobrym ojcem, który troszczył się o rodzinny dom. Swoje dzieci zawsze wspierał radą i pomocą, nawet kiedy stały się już dorosłe i opuściły rodzinny dom. Ogromną radością była dla Niego wszystkie Jego wnuki.

Po Mszy św., która odbyła się kościele parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych, trumna z ciałem śp. Huberta Zembrzuskiego został przetransportowana do Warszawy i złożona do grobu na Cmentarzu Wawryszewskim.

WSZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *