poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Cenna inicjatywa nastolatków z Krasnego

Świętować zakończenie klasy ósmej można różnie… Tańce, muzyka, wspomnienia przeżytych wspólnie chwil… Wszystko to jest bezcenne. Ale dobrze też pozostawić po sobie ślad… zdjęcie, wpis w szkolnej kronice lub… zasadzone krzewy i kwiaty.

16 czerwca rodzice i uczniowie klasy ósmej, w ramach podziękowania za osiem lat edukacji, obsadzili drzewkami, krzewami i kwiatami teren wokół szkoły oraz boiska szkolnego.
Posadzono ponad 30 rodzajów roślin wieloletnich, odpornych na mróz. Teraz otoczenie naszej szkoły wygląda nie tylko pięknie, ale też jest przyjazne ludziom i owadom – głównie pszczołom. A więc? Można pozostawić po sobie ślad i… jednocześnie być EKO.
– Cała społeczność uczniowska serdecznie dziękuje za ten wspaniały prezent. Będziemy nie tylko pamiętać o absolwentach rocznika 2021, ale także pielęgnować i obserwować posadzone rośliny. W przyszłości staną się domem dla ptaków i zwierząt. A dla nas… miejscem edukacji przyrodniczej i relaksu podczas upałów – czytam na fanpage Szkoły Podstawowej w Krasnem.

IP, SPK, Fot. SPK