Chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych

kgw
Koło Gospodyń Wiejskich „Krukowianki” istnieje dopiero kilka miesięcy, jednak jego członkinie są już bardzo aktywne. Bardzo chętnie biorą udziała w licznych akcjach charytatywnych. Mimo, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany, to gospodynie zapowiadają, że w chwili, kiedy ona się skończy, rozpoczną realizację swoich projektów.

– Od kiedy istnieje Koło Gospodyń Wiejskich w Krukowie kto był inicjatorem jego powstania, ile obecnie liczy członkiń?
– Koło Gospodyń Wiejskich w Krukowie istnieje od 22 maja 2020 roku. Inicjatorem jego powstania była obecna przewodnicząca a zarazem sołtys Irena Górniak i nasza nowa mieszkanka Krukowa pani Beata Piętka. Na chwilę obecną jest nas 21 członkiń.


– Gdzie i jak często się spotykacie? Co robicie na takich spotkaniach?
– Nasze spotkania odbywają się w Świetlicy Wiejskiej. W trakcie pandemii spotykamy się raz w miesiącu ze względu na bezpieczeństwo i określoną ilość osób. Z reguły omawiamy to, co można zrobić dla mieszkańców i społeczeństwa

– Czy organizujecie na terenie swojej miejscowości imprezy? Jakie?
– Staramy się brać udział w akcjach charytatywnych takich jak: „Program w gminie Chorzele sercom bliska ochrona środowiska – jesteśmy Eko”. Zbieramy też plastikowe nakrętki. Na „Piknik dla Lenki Mazur” przygotowałyśmy ciasto i smalczyk. W akcji „Paczka dla dzieciaczka” – zbieraliśmy słodycze dla niepełnosprawnych dzieci.
Planowałyśmy zorganizować piknik dla mieszkańców z okazji naszego powstania, ale ze względu na pandemię musimy dbać o bezpieczeństwo. Piknik odbędzie się jak tylko będzie można go zorganizować.

– W jakich uroczystościach na terenie gminy, powiatu, województwa brałyście dotychczas udział?
– Jako Koło Gospodyń nie braliśmy udziału w imprezach, ponieważ powstałyśmy w czasie pandemii i wszystkie imprezy odwołano. Ale jako Sołectwo braliśmy udział prawie we wszystkich imprezach gminnych. Na dożynki zawsze jedzie nasza delegacja z własnoręcznie przygotowanym wieńcem. W sierpniu 2019 roku organizowaliśmy Dożynki Gminne w naszej miejscowości z pomocą Urzędu Miasta i Gminy Chorzele.

– Jak można zostać członkinią KGW w Krukowie?
– Wystarczą chęci pomysły i każdy może do nas dołączyć.

– Co jest waszym znakiem rozpoznawczym, na te innych KGW z terenu gminy Chorzele?
– Logo z napisem Koło Gospodyń Wiejskich w Krukowie „Krukowianki”

– Jak zachęciłybyście młode kobiety do wstępowania w Wasze szeregi?
– Jesteśmy skłonne do współpracy otwarte na ciekawe pomysły młodych osób.

– Czy w działaniach pomagają Wam, Wasi panowie?
– Nasi panowie są bardzo chętni do pomocy, bez nich w niektórych sytuacjach nie dalibyśmy rady. Na święta Bożego Narodzenia przed świetlicą Wiejską „Krukowianki”’ postawiły choinkę i przystroiły ją ozdobami świątecznymi. Teraz nasza wieś pięknie się prezentuje.

– Dziękuję za rozmowę
– Dziękujemy

Rozmawiał: Szymon Wyrostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *