środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

„Choroby neurologiczne wieku senioralnego” – kolejny wykład dla seniorów [ZDJĘCIA]

Dnia 27 lipca br. w siedzibie Klubu Senior + w Bogatem miał miejsce kolejny wykład edukacyjny w ramach współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu ze Stowarzyszeniem „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” w Radomiu.

Starzenie się organizmu jest nieuchronnym procesem. Wraz z wiekiem zmniejsza się odporność i u osób starszych układ immunologiczny działa mniej efektywnie, co potwierdzają liczne dane epidemiologiczne.
Choroby neurologiczne mogą mieć różne podłoże i objawy. Często u jednego pacjenta pojawia się dany objaw chorobowy, a u kolejnego ten objaw w ogóle może nie występować.
Wykładowca – dr hab. Katarzyna Kaczyńska poprowadziła wykład na temat „Choroby neurologiczne wieku senioralnego – objawy, leczenie, profilaktyka”. W sposób bardzo ciekawy i interesujący przekazała seniorom szczegółową wiedzę dotyczącą najczęstszych chorób neurologicznych wieku starczego czyli choroby Alzheimera, demencji starczej, choroby Parkinsona, stwardnienia zanikowego bocznego czy udaru mózgu.
Osoby starsze są narażone na schorzenia neurologiczne. Dlatego ważne jest by obserwować swój organizm i w razie niepokojących objawów zdrowotnych skontaktować się z lekarzem. Choroby neurologiczne często zaczynają się bezobjawowo dlatego ciężko rozpoznać, że zachorowaliśmy.
Działanie realizowane w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, Edycja 2022, Moduł II – „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.

IP, UGP