środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Przasnyszu

W środę, 17 listopada br. na terenie jednostki wojskowej w Przasnyszu, policjanci brali udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych zorganizowanych wspólnie z 2 Ośrodkiem Radioelektronicznym w Przasnyszu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Pogotowiem Ratunkowym.

Scenariusz ćwiczenia był następujący. Na stanowisko dowodzenia Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, wpłynęła informacja o tym, że doszło do włamania do jednego z magazynów uzbrojenia na terenie jednostki wojskowej, a następnie kradzieży broni i amunicji. Zauważeni przez służbę wartowniczą, sprawcy kradzieży z włamaniem, zdołali wydostać się poza teren Jednostki Wojskowej. Pomiędzy służbą wartowniczą, a sprawcami, doszło do wymiany ognia. Na miejsce zdarzenia, skierowane zostały patrole z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, jednostki Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz karetki pogotowia. Policja, podjęła działania pościgowo – blokadowe za sprawcami kradzieży.

W trakcie podjętych czynności przez Policję i inne służby, sprawcy zostali osaczeni i zatrzymani. Głównym zadaniem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności sprawnego, szybkiego i efektywnego działania w sytuacjach zagrożenia oraz pogłębianie współpracy Policji z innymi służbami – mówi asp.szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy z KPP Przasnysz.

IP, KPP