Dachowanie osobówki. Kierowca był pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie

W Słoniawach kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem i dachował. Kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zdarzenie miało miejsce 26 listopada o godz. 19:50 w Słoniawach, gmina Karniewo. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 37 – letni kierujący toyotą jadąc z Makowa Maz. w kierunku Romanowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu, a następnie dachował. W wyniku odniesionych obrażeń ciała 37 – letni mieszaniec gminy Karniewo został przewieziony do szpitala.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Natomiast za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *