środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaSzkoły

Debata „Polska, a zagrożenia współczesnego świata”, czyli uczniowie pytają – politycy odpowiadają [ZDJĘCIA]

 

Po raz szesnasty w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbyła się debata uczniów i polityków pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz.

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu po raz kolejny miała możliwość gościć i rozmawiać, zadawać pytania oraz dyskutować na nurtujące ją tematy z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, samorządowcami oraz przedstawicielami innych organizacji, które mają wpływ na tworzenie jutra.

Przez piętnaście lat spotkania i rozmowy służyły wzbogaceniu wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej działań oraz prowadzeniu dialogu na temat wizji i przyszłości naszej ojczyzny oraz Europy. Temat tegorocznego spotkania to „Polska, a zagrożenia współczesnego świata”.
W debacie wzięli udział: Pan Arkadiusz Iwaniak poseł na Sejm RP z Lewicy, Pan Jan Maria Jackowski Senator RP bezpartyjny, Pan Konrad Wojnarowski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego PSL, Pan Jacek Kozłowski Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Polska 2050, Pan Kacper Pietrusiński Radny Miasta Stołecznego Warszawy z PO oraz Pan Krzysztof Bieńkowski Starosta Powiatu Przasnyskiego z PiS. Debacie przysłuchiwali się: Pan Łukasz Chrostowski Burmistrz Miasta Przasnysza, Pani Krystyna Sawicka Przewodnicząca Rady Miasta Przasnysza, Pan Rafał Nadratowski członek Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050, Pan Grzegorz Grabowski Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu, Pani Magdalena Zawadzka Przewodnicząca Rady Rodziców oraz cała społeczność uczniowska.

Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Grabowski podziękował gościom, że przyjęli zaproszenie uczniów pokazując, że szanują młodych ludzi, którzy przecież nie są jeszcze ich wyborcami, a to w dzisiejszych czasach nie jest codziennością, o czym mogliśmy się wielokrotnie przekonać przy organizacji tych spotkań.
– Dzięki Państwu młodzi uczestnicy debaty mogli posłuchać, jak można pracując dla dobra wspólnego realizować się w życiu, wybierając aktywność samorządową i polityczną. Dzisiejsza debata jest dowodem na to, że jako szkoła aktywnie biorąca udział w życiu społecznym i obywatelskim jesteśmy gotowi do włączania się do dialogu umacniającego naszą polską tożsamość, ale też dostrzegającego potrzeby i problemy tkwiące w kulturowej różnorodności współczesnego świata – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy VIII Lena Guzowicz i Michał Wiktorowicz. Liczymy na kolejne owocne spotkania pełne merytorycznego dialogu między parlamentarzystami i samorządowcami, a młodzieżą szkoły.

IP, SP 3

Fot. SP3