Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Dobiegła końca I edycja szkoleń dla psów zaadoptowanych z Przasnysza

W okresie od 22 lipca do 6 października tego roku właściciele psów wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu, które odbyło się dziesięć razy na boisku „Wembley” przy ul. Orlika w Przasnyszu. Właściciele czworonogów otrzymali przydatne porady od certyfikowanego trenera-behawiorysty Pani Ewy Nowak oraz szansę nauczenia się wielu przydatnych komend i poznanie zasad psiego savoir-vivru.

 

W każdym dniu szkolenia były specjalnie dobrane ćwiczenia, które stymulowały psi umysł oraz dawka wiedzy o psach dla ich właścicieli. Sprzęt niezbędny do szkolenia zapewnił samorząd miasta.

Psy były szkolone zgodnie z standardami. Co to oznacza? Przede wszystkim bezpieczeństwo dla psiaków i ich opiekunów, a także nowoczesne podejście do pracy z psami. Program zajęć był tak zaplanowany, by poprawić zachowanie czworonoga w codziennych sytuacjach . „Absolwent kursu” po ukończeniu szkolenia zna aż 12 komend takich jak: skupienie na właścicielu, do mnie, siad, leżeć, zostać, do nogi, prawidłową zabawę, aport, chodzenie na luźnej smyczy, chodzenie przy nodze, podaj łapę oraz skoki przez przeszkody- hop.

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję wesprzeć właścicieli psów i pomóc im zrozumieć zachowanie podopiecznych. Jest to doskonała inicjatywa, dającą wielu właścicielom i ich psom możliwość zdobycia przydatnych na co dzień umiejętności i budowania skutecznej, sprawiając, że wspólne życie czworonogów i ich opiekunów nabiera jeszcze pełniejszego współpracy. Pies to nie tylko miska i nudny spacer. Dzięki szkoleniu rozwijamy tę świadomość wymiaru. W przyszłym roku kolejne psy otrzymają szansę uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu.

IP, UMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider