Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Dodatkowy przystanek PKP powstanie w Raszujce – to oddolna inicjatywa i sukces lokalnej społeczności

Po tym, jak w 2001 roku (pierwsza kadencja powiatu) przejechał ostatni pociąg na trasie Ostrołęka – Chorzele, wydawało się, że kolej nie pojawi się już w powiecie przasnyskim. Niektórzy nadal uparcie twierdzą, że to nie nastąpi. Prace jednak trwają, a ostatnio zostały dodatkowo poszerzone o ważny dla lokalnej społeczności element: przystanek kolejowy w Raszujce.

Teren budowy odwiedził ostatnio Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski w towarzystwie radnego powiatowego Krzysztofa Nieliwodzkiego, sołtysa Raszujki Wojciecha Grabowskiego oraz Grzegorza Piórkowskiego z Pruskołęki.
To właśnie lokalni działacze zauważyli po ogłoszeniu podpisanej już umowy na wykonanie trasy kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Chorzel, że istniejący przed laty przystanek w Raszujce nie został ujęty w projekcie. Przystanek ten ważny jest też dla mieszkańców sąsiednich miejscowości: Poścień Wieś, Poścień Zamion, Pruskołęka, Krukowo, Zaręby i Łaz. Mieszkańcy zgłosili ten problem radnemu Nieliwodzkiemu, który przekazał informację staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu.

Więcej w kolejnym wydaniu Kuriera Przasnyskiego.

 

IP, SPP, fot. SPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider