Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Druhowie z OSP Krasne uratowali małe bociany

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem uratowali małe bociany. Nawałnice, które przeszły nad naszym regionem, uszkodziły słup energetyczny w Rączkach w gminie Krasne. Na nim znajdowało się bocianie gniazdo, w którym przebywała samica z trzema młodymi.

Do akcji strażacy z OSP Krasne zostali wezwani w piątek, 19 czerwca około godziny 10:00. Druhowie udali się do miejscowości Rączki, gdzie dzień wcześniej nawałnica uszkodziła słup energetyczny, na którym znajdowało się bocianie gniazdo.
– Do zdarzenia wyruszyliśmy, aby pomóc elektrykom z pogotowia energetycznego – mówi Arkadiusz Piechociński, druh z OSP Krasne. – Silny wiatr wygiął sztycę słupa energetycznego, co spowodowało, że bocianie gniazdo się przechyliło i mogło spaść na ziemię – dodaje strażak.

Strażacy ostrożnie wyjęli z gniada młode bociany, a następnie ściągnęli gniazdo. Następnie elektrycy naprawili uszkodzeni i zamontowali nowy stojak.
– Kiedy swoją prace zakończyli elektrycy przystąpiliśmy do ponownego ułożenia gniazda na swoim miejscu. Później włożyliśmy do środka małe bociany. Ich matka, która odleciała w chwili, gdy przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia, cały czas boku obserwowała zarówno nas strażaków, jak i swoje pisklęta. Trzeba przyznać, że nawet trochę przeszkadzała nam w interwencji – opowiada druh Arkadiusz.

Cała akcja z udziałem sześciu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem trwała około 1,5 godziny. Niestety jeden z małych bocianów nie przeżył. Prawdopodobnie wypadł wcześniej z przechylonego gniazda.

 

SZW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider