środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Dwa agresywne psy zaatakowały pasąca się krowę

Dwa duże psy zaatakowały krowę na jednym z pastwisk w Dobrzankowie, w gminie Przasnysz. Pogryzione i wystraszone zwierzę uciekło przed agresywnymi psami na posesję do swojego właściciela. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 20 czerwca około godz. 8:30.
– Do Komendy Powiatowej policji w Przasnysz zgłosiła się 63 -letnia mieszkanka Dobrzankowa. Kobieta poinformowała, że w godzinach porannych wyprowadziła swoje cztery krowy na pastwisko, które znajduje się w odległości 100 metrów od jej posesji. Kilkanaście minut przed godzina 9:00 jedna z krów przybiegła na posesję. Zwierzę miało rozległe rany kąsane, a z nim biegły dwa duże psy z zakrwawionymi pyskami – relacjonuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
Odpędzone przez właścicielkę krowy, psy uciekły w stronę miejscowości Leszno. Skierowany na miejsce policyjny patrol przeszukał tereny przyległe Leszna i Dobrzankowa, jednak nie ujawnił ani agresywnych psów, ani ich potencjalnych właścicieli.
– Policjanci pouczyli właścicielkę pogryzionej krowy o dalszym postępowaniu w sprawie – dodaje asp szt. Krzysztof Błaszczak rzecznik prasowy przasnyskiej komendy policji.
IP, WS
Fot. WS/Ilustracyjne