Dwie lokalne inwestycje z powiatu przasnyskiego ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego

P

 

Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego na ulicach osiedla Orlika w Przasnyszu oraz remont i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Małowidzu w gminie Jednrożec to inwestycje które zostały wsparte przez samorząd województwa mazowieckiego

Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego na ulicach osiedla Orlika w Przasnyszu – kwota wsparcie wyniesie 390 000,00, a remont i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Małowidzu to dofinansowanie w wysokości 445 800,00 zł

 

Decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie ciechanowskim i w powiecie przasnyskim dofinansowanie w wysokości ponad 24 mln zł otrzyma 15 lokalnych inwestycji.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Wnioski spływają do nas praktycznie każdego dnia. Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po doposażenie szkolnych gabinetów stomatologicznych, budowę strażnic OSP czy rozbudowę domów kultury. Dziś przyznaliśmy ponad 207 mln zł wsparcia na realizację aż 115 przedsięwzięć, co razem z poprzednimi edycjami programu, daje niebagatelną kwotę ponad 830 mln zł.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną 34 inwestycje dotyczące modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 7 – projektów kulturalnych, 18 – edukacyjnych oraz 56 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej. Wsparcie w wysokości ponad 24 mln zł otrzyma także 15 projektów z subregionu ciechanowskiego.

 

Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski, ten program pokazuje jak różnorodne są potrzeby samorządów lokalnych. – Każda gmina, każdy powiat mają zupełnie inne potrzeby. Cieszę się, że możemy pomagać w ich realizacji. „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to program, do którego nabór trwa, można powiedzieć, cały czas. Gdy tylko pojawiają się wolne środki reagujemy i wspieramy lokalne samorządy w realizacji przedsięwzięć, których sami często by się nie podjęli.

IP, WS, WM

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *