Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Dyrektor przasnyskiego szpitala: Apeluję do wszystkich o zachowanie reżimu sanitarnego

Z dyrektorem SP ZZOZ w Przasnyszu z Grzegorzem Magnuszewski rozmawiamy o sytuacji przasnyskiego szpitala podczas czwartej fali koronawirusa. Na chwilę obecną przasnyski szpital zabezpieczył 63 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dyrektor szpitala apeluje o zachowanie reżimu sanitarnego.
– Ile łóżek dla pacjentów z Covid-19 na chwilę obecną (wtorek 09-11-2021) jest w przasnyskim szpitalu?
– W celu realizacji Decyzji Wojewody Mazowieckiego Nr WZ-II.967.713.2020-18 z dnia 27.10 2021r.: od dnia 02.11.2021r. zapewniamy w SP ZZOZ w Przasnyszu 63 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (w tym 2 łóżka respiratorowe (w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii) z dostępem do kardiomonitora oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej) oraz 30 łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2, przeznaczonych do realizacji świadczeń w zakresie psychiatrii.
– W jakich oddziałach przasnyskiego szpitala wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów?
– Wobec powyższego, wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów bez podejrzenia/zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w następujących oddziałach:
Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Detoksykacji, Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.
– Ile na chwilę obecną (12-11-2021 r.) w przasnyskim szpitalu znajduje się chorych pacjentów covidowych, a ile leży pod respiratorem?  
– Aktualnie (stan na dzień: 12.11.2021r.), w Szpitalu im. dr. Wojciecha W. Oczko w Przasnyszu przebywa  96 osób chorych na COVID-19 (w tym: 2 pacjentów przebywa pod respiratorem).
– Apeluję do wszystkich Państwa o zachowanie reżimu sanitarnego. Pomimo, iż nie mamy wprowadzonych dodatkowych obostrzeń to powinniśmy zachować ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa – przede wszystkim dla dobra nas samych i naszych bliskich.
Transmisja wirusa SARS-CoV-2 odbywa się w krótszym czasie niż dotychczas. Obserwujemy znaczący wzrost zachorowań – nie tylko w przypadku osób z chorobami współistniejącymi, ale także wśród osób młodych i też nie zaszczepionych. Choroba jest nieprzewidywalna i jej przebycie nie pozostaje bez znaczenia dla Naszego Organizmu. Apeluję, dbajmy o swoje bezpieczeństwo, byśmy mogli cieszyć się z życia. Na ten moment unikajmy przebywania w dużych skupiskach ludzi. Dziękuję za rozmowę i życzę zdrowia
– Dziękuję za rozmowę i apel do mieszkańców Przasnysza i powiatu przasnyskiego.
Rozmawiał: WS
Fot. WS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider