Dzięki pozyskanym środkom unijnym w powiecie przasnyskim powstają kolejne nowe firmy

PRACA nowee
Wzorem poprzednich miesięcy, 24 maja 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu zorganizowano spotkanie z osobami pozostającymi bez pracy, które zdecydowały się na otwarcie własnych działalności gospodarczych. Osoby te za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy złożyły wnioski o otrzymanie środków na rozpoczęcie funkcjonowania swoich mikroprzedsiębiorstw.

Umowy na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej podpisano podczas spotkania, w którym uczestniczyli: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber oraz Barbara Garlińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy. Starosta Krzysztof Bieńkowski zaprosił nowych przedsiębiorców do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także zaproponował uczestnictwo w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski. Podkreślił, że przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie samorządu powiatowego w uzyskiwaniu pomocy, m.in. dzięki funkcjonowaniu Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, w skład której wchodzą doświadczeni przedsiębiorcy będący liderami na rynku krajowym oraz zagranicznym, a także życzył startującym właścicielom firm, aby jak najdłużej prowadzili swoje działalności z jak najwyższym zyskiem.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber przed podpisaniem umów z upoważnienia Starosty, szczegółowo opisała proces prawidłowego skorzystania z dofinansowania, udzielając świeżo upieczonym przedsiębiorcom cennych wskazówek.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, przed wypłatą pozyskanych środków każdy z przyszłych przedsiębiorców tradycyjnie wziął udział w szkoleniu pod nazwą „ABC Przedsiębiorczości”, które miało na celu wprowadzenie do samodzielnego założenia i zarządzania działalnością gospodarczą.
Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w powiecie przasnyskim powstały nowe działalności:
– usługi handlowe;
– usługi ogólnobudowlane;
– tworzenie i obsługa stron internetowych;
– piekarnia ormiańska;
– fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne z dojazdem do klienta;
– usługi budowlane;
– usługi elektryczne;
– sprzedaż odzieży używanej.
Powiatowy Urząd Pracy działa zgodnie z wytycznymi i w imieniu Starosty Przasnyskiego, by przeciwdziałać bezrobociu w naszym powiecie. Od kwietnia 2020 roku, kiedy to liczba osób pozostających bez pracy znacząco wzrosła, podjęto szereg działań w celu ograniczenia wzrostu bezrobocia przy pomocy środków rządowych i unijnych. W obecnej kadencji bezrobocie jest na poziomie najniższym od ponad 30 lat. Aktualnie, mimo lockdownu, poziom bezrobocia jest niższy o 130 osób, niż 3 lata temu. Władze powiatu prowadzą rozmowy z przedsiębiorcami i potencjalnymi inwestorami na temat ułatwień w tworzeniu nowych miejsc pracy. W ostatnim czasie między innymi uruchomiono dwie dodatkowe linie autobusowe dedykowane pracownikom dużych przedsiębiorstw w Przasnyszu, dostosowane do ich godzin pracy.

 

IP, SPP, fot. SPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *