Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Dzień Jabłka w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej [ZDJĘCIA]

Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc, dlatego 28 września wszystkie grupy przedszkolne obchodziły „Dzień Jabłka”. Te nietypowe święto rozpoczęliśmy od rozmów na temat wyglądu jabłek, ich kolorów, wielkości, kształtu oraz smaku.

Dzieci dowiedziały się dlaczego warto je jeść i czy tylko ludzie lubią te owoce? Śledząc kolejne obrazki historyjki „Od pestki do jabłka” przedszkolaki poznały cykl powstania tego niezwykłego owocu. Dowiedziały się też, jak bardzo ważne jest to, by jabłka jeść ze skórką, bo to pod nią kryje się najwięcej witamin. Należy tylko pamiętać o tym, aby przed jedzeniem dokładanie je umyć. Wszystkie kolejne zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze oraz matematyczne dotyczyły oczywiście jabłek. Przedszkolaki wykonały również „jabłkowe” prace plastyczne, ale największą przyjemnością okazał się „Jabłkowy poczęstunek” – kawałki jabłek, kanapki z marmoladą jabłkową oraz sok jabłkowy.

„Kolorowy Dzień Jabłkowy” zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

IP, SPKM, Fot. SP Krzynowłoga Mała

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2